Щонайменше п'ятеро ексберкутівців служать в білоруському ОМОНі та отримали громадянство країни


фото: reuters
У Білорусі ЗМІ повідомляють, що виявили 5 ексберкутівців, які після подій Революції Гідності втекли до Мінська

Про це пише "Наша Ніва".

Усі п'ятеро працюють у Мінському ОМОНі. Трьох з них у Білорусі помітили ще у 2017 році. Це Микола Стогірняк, Сергій Гавриляк та Сергій Панасенко. Ще двох - Дмитра Анцупова та Анатолія Примака вирахували цьогоріч.

Усі ексберкутівці з Миколаївщини.

Так, Сергій Панасенко (на фото внизу) в листопаді 2013 року у складі миколаївського підрозділу був направлений до Києва. Після перемоги Майдану втік до Білорусі. Тут він отримав громадянство та службу в мінському спецназі.

Панасенко був ідентифікований на спільній фотографії, на якій також зображений колишній співробітник "Беркуту" та боєць мінського ОМОНу Микола Стогірняк.

36-річний Сергій Гавриляк також з Миколаївської області. В 2013 році в складі підрозділу "Беркуту" був відправлений до Києва в листопаді 2013 року. Після перемоги Майдану він з родиною втік до Білорусі.

Микола Стогірняк народився в 1990 році в селі Іванівка Арбузинського району Миколаїщини. У "Беркут" потрапив після армії. Він втік до Білорусі разом з іншими товаришами після перемоги Революції Гідності.

Анатолій Примак член пабліку "Політика | ПМОП "Беркут" - оплот миру в країні ". У травні 2016 року адміністрація спільнотиі опублікувала спеціальне опитування, щоб з'ясувати, хто з її членів був силовиком "Беркуту". Анатолій Примак також відповів, що служив у взводі спецназу.

Під ніком акаунта є інформація про освіту освіту, з якої видно, що Анатолій Примак навчався в Національній академії внутрішніх справ України.

В результаті аналізу акаунтів силовиків миколаївського "Беркуту" та порівняння з видленими Сергієм Панасенком контактами було знайдено ще два профілі Анатолія Примака, один з яких підписаний псевдонімом "Станіслав Семенюк" і діє сьогодні.

Після публікації інформації про виявлених у 2017 році беркутівців, цей обліковий запис був зачищений, особиста фотографія Примака, численні пости з нього, а майже всі акаунти МВС вилучені зі списку друзів. Однак попередня версія облікового запису була знайдена в кеші російської пошукової системи "Яндекс".

 

Зазначається, що Примака ідентифікували, коли той розмістив на акаунті "Станіслав Семенюк" фото зі змагань Мінського ОМОНу у єдинобоствах.

П'ятий виявлений беркутівець - Дмитро Анцупов. Вперше про нього як про білоруського спецпризначенця написала "СБ. Білорусь сьогодні". Публікація була присвячена зустрічі в УВС Мінського облвиконкому, яка відбулася в липні 2018 року і була приурочена до підведення підсумків роботи обласного спецпідрозділу міліції за перше півріччя. Колишнього члена "Беркуту" Дмитра Анцупова ідентифікують на опублікованій фотографії зі зустрічі.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати