Е-декларування: голова НАЗК закликав Зеленського ветувати закон про відновлення покарань за недостовірні дані

Голова НАЗК Олександр Новіков надіслав офіційний лист до президента Володимира Зеленського щодо законопроекту № 4460-д, який прийняла Верховна Рада
Про це повідомляє пресцентр НАЗК.
 
У листі Новіков зазначає, що цей законопроект не передбачає позбавлення волі для осіб, які умисно не подають е-декларацію або умисно зазначають у ній недостовірні відомості. Таким чином, ці діяння Верховна Рада визнає не злочинами, а кримінальними проступками. Тобто, корупціонера можуть взагалі звільнити від відповідальності у випадку щирого каяття.
 
"Переведення" зазначених діянь з категорії злочинів до категорії кримінальних проступків надає можливість, сплативши штраф, не подати декларацію та приховати набуте в корупційний спосіб майно", — зазначає Новіков.
 
Голова НАЗК закликав Зеленського накласти вето на законопроект.
 
“У зв’язку з наведеним просимо застосувати до вказаного Закону право вето відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 106 Конституції”, — підсумував голова НАЗК.

Не передбачає позбавлення волі: Голова НАЗК закликав Президента накласти вето на законопроект 4460-д, який сьогодні...

Опубліковано Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК Пʼятниця, 4 грудня 2020 р.

 

  • 4 грудня Верховна Рада України прийняла законопроект 4460-д. Він відновлює кримінальну відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей та умисне неподання декларації, але не передбачає позбавлення волі за такі дії.

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати