СБУ розслідує як держзраду контракт на купівлю в Чехії гаубиць Дана-М2 по 1,29 млн євро за штуку, - Забродський


фото: vpk.name
Чехія у 2018 році пропонувала купити гаубиці "Дана" у 1,5 рази дешевше

Про це повідомив генерал-лейтенант ЗСУ, нардеп від "ЄС" Михайло Забродський у Facebook.

Він заявив про ознаки корупції по факту підписання контрактів на поставку "Дан" з Чехії.

"Всім добре відомо про те, як з незрозумілих причин усі кошти, виділені на закупівлю артсистем планувалося направити на сумнівний контракт із закупівлі Дана-М2 за ціною 1,29 млн євро за одиницю. Ще два роки назад, у 2018-му, чеська збройна компанія Excaliburarmy пропонувала ці САУ за 812 тис. євро.  Декілька країн закупили певну кількість одиниць. З’являється перспектива українського контракту на 26 одиниць. І ціна САУ, яка найбільш успішно за останні роки продається саме на пострадянському просторі, злітає в півтора рази", - написав Забродський.

Він опублікував документ, у якому чехи у 2018 році пропонують САУ за першочерговою ціною.

"Нехай нікого не бентежить найменування Дана М1-М, мова йде саме про Дана М2, той же самий зразок. Але експортувалася до інших країн всі ці роки саме Дана М1-М і лише вона теоретично може бути закуплена відповідно", - пише генерал.

Забродський зазначив, що наприкінці листопада СБУ відкрило справу щодо контракту за статтею "держзрада".

"Нещодавні обшуки в Укрспецекспорті - яскраве підтвердження активних слідчих дій по цьому впровадженню", - підсумував Забродський.

  • Журналіст Юрій Бутусов розкритикував контракт, укладений Міноборони, на закупівлю чеських модернізованих колісних самохідних гаубиць Дана М2 калібру 152 мм

 

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати