"Готовий навести лад": журналіст Юрій Бутусов прийняв запрошення працювати у Міноборони

Журналіст і головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов погодився на пропозицію Міністерства оборони зайняти одну з посад у відомстві. Він оприлюднив свою програму дій

Про це він написав у своєму Facebook.

"Приймаю пропозицію Міноборони, чекаю запрошення до міністра або до президента. Я готовий навести порядок у Міноборони і публікую свою програму дій. Я розумію, що раз керівництво Міноборони під час війни визнає свою нездатність впоратися з проблемами управління без мене, журналіста, і пропонує високу посаду, то як відповідальний громадянин, я зобов'язаний прийняти цю пропозицію", - написав Бутусов.

Він зауважив, що цією пропозицією Міноборони визнало справедливість його критики на адресу Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського та міністра оборони Андрія Тарана про критичну ситуацію в сфері оборони і безпеки, і хочуть виправити ситуацію.

"Безумовно, я розумію також, що призначити мене на посаду хочуть, щоб я припинив писати правду", - зазначив журналіст.

Бутусов наголосив, що, оскільки всі посади директорів департаментів за законом можуть бути зайняті винятково на конкурсних засадах, Міноборони не може гарантувати йому будь-яку з цих посад, бо це буде корупцією, тож наразі "відкриті тільки посади міністра та заступників міністра".

Він також представив свою програму "для порятунку ситуації в Міноборони".

У його планах, провести розслідування за фактами провалу спецоперацій Міноборони, і можливої ​​"наявності російських шпигунів в секторі оборони нашої країни, щоб Генпрокуратура та Державне бюро розслідувань якомога швидше опублікували висновки з розслідування провальних спецоперацій".

Також журналіст пропонує провести аудит дій за 2020 рік у фінансовій сфері, і встановити причини зриву держоборонзамовлення і не використання державних гарантій, провалу фінансування закупівель озброєнь, палива, провалу ракетної програми, програм управління військами, постачання і програм матеріально-технічного забезпечення військ.

"Розробка військової доктрини - цілей і завдань, стратегії і тактики дій, на яких має грунтуватися реалістичне оборонне планування на 2021-й рік з залученням державних експертів, цивільних експертів, експертів місії НАТО. Подивіться з чого починав Ізраїль - доктрина Хаїма Ласкава була викладена на одній сторінці, вони починали з цієї бази", - ще один пункт його плану дій.

Читайте також: Командир спецпризначенців розповів комітету Ради деталі операції щодо вагнерівців, яку заперечував ОПУ, - Бутусов

Бутусов пропонує створити групу військових і цивільних експертів з вивчення бойового досвіду війни в Україні, Молдові, Грузії, Іраку, Сирії, Карабасі.

"Аналіз факторів боєздатності і боєготовності військ і підготовка висновків. Тактика і оперативне мистецтво, внесення змін в бойові статути, організаційно-штатна структура, система комплектування, бойова підготовка, озброєння, логістика", - повідомив він.

Також, журналіст хоче створити групу зі зміни статутів і нормативної бази ведення бойових дій, бойової підготовки та внутрішньої служби, зі складу діючих і колишніх військовослужбовців.

"Цілі: максимально спростити порядок несення служби на фронті і пунктах дислокації і в найкоротший термін скоротити непомірну паперову та документальну навантаження, покладену на командирів частин і підрозділів в 10-15 разів. Обмежити кількість перевірок і запитів з боку різних органів управління до командирам військових частин і підрозділів в рази. Оцінювати боєздатність і боєготовність не по журналам обліку, а за результатами бойових дій і за результатами маневрів, які повинні плануватися двосторонніми, з реалістичним сценарієм і підготовленим посередницьким апаратом", - зауважив Бутусов.

За його словами, важливе створення експертних груп за участю діючих співробітників МО, експертів, найбільш авторитетних командирів бойових підрозділів, командирів ряду добровольчих підрозділів, для вироблення концепцій розвитку і закупівлі озброєнь і оснащення за основними напрямками: системи управління вогнем; системи зв'язку; високоточна зброя; безпілотні бойові системи - повітряні, наземні, морські; бронетанкова і автомобільна техніка; піхотне озброєння і т. д.

"Створення групи експертів щодо забезпечення рівної конкуренції за участю в держзакупівлі Міноборони. Усунення штучних преференцій для наближених компаній, виписування умов конкурсів під конкретні компанії, забезпечення максимальної прозорості планування і визначення технічних завдань до закупівель, не пов'язаних з озброєннями", - пропонується у програмі Бутусова.

Журналіст хоче підготувати програму розвитку ЗСУ, програми розвитку озброєнь ЗСУ, держоборонзамовлення, програм розвитку Мінстратегпрома на основі документів оборонного планування.

"З причини вищевикладеного, очікую запрошення до міністра оборони або до президента України, щоб обговорити посаду, яка дасть мені можливість здійснити всі ці системні рішення. З приводу досвіду - мені подзвонили і написали значна кількість колишніх і діючих військовослужбовців, волонтерів, експертів, які працювали або працюють в керівних структурах Міноборони. Вважаю, що тільки системні дії зможуть подолати ту кризу, яка виникла в Міноборони, і яку мене закликають подолати. Якісь окремі приватні рішення нічого не виправлять", - наголосив Бутусов.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb