Дії ДБР можуть заблокувати справу про підпал авто “Схем”, - Інститут розвитку регіональної преси


фото: rfe
В Інституті розвитку регіональної преси заявили, що ДБР хоче вилучити матеріали справи про підпал авто журналістів "Схем" в Нацполіції

Про це йдеться в заяві Інституту розвитку регіональної преси у Facebook.

Журналісти зазначають, що досудове розслідування, яке мало завершитись у найближчий час може бути зірване через вилучення слідчими Державного бюро розслідувань всіх матеріалів справи про підпал.

"Підозрюваний у підпалі ще 26 серпня подав заяву до ДБР, і воно проводить паралельне розслідування  – про перевищення повноважень правоохоронців під час затримання. Місяць тому слідчі Краматорського територіального Державного бюро розслідувань звернулися до суду, щоб отримати тимчасовий доступ до всіх матеріалів справи про підпал: протоколу затримання, оригіналів відео й інших доказів. Цей доступ потрібен їм начебто для вилучення копій та оригіналів, а також для того, щоб провести судово-почеркознавчу експертизу", - пояснили в ІРРП.

За словами журналістів, Краматорський міський суд клопотання з такими вимогами повністю задовольнив.

"Фактично слідчі ДБР отримали карт-бланш на вилучення цих документів: копій та оригіналів. Відповідно до вимог законодавства слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу може санкціонувати такі дії, але лише в тому разі, якщо сторона кримінального провадження надасть достатні підстави  вважати, що без вилучення є реальна загроза зміни чи знищення речей/документів або отримати до них доступ іншим способом неможливо", - прокоментували в Інституті розвитку регіональної журналістики.

Юристи Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП), які представляють інтереси членів редакції "Схем", висловлюють занепокоєння намірами слідчих ДБР вилучити матеріали кримінального провадження. Вони припускають, що активність слідчих ДБР пов’язана з близьким завершенням досудового розслідування для передачі справи до суду.

"Моделюємо можливий розвиток подій: оригінали документів вилучають, учасники кримінального провадження не мають можливості з ними ознайомитися, це гальмує справу, її не передають до суду. Варіант другий: справу таки передають, але без оригіналів, документи не визнаватимуться як докази і це суттєво ускладнить притягнення винних до відповідальності (банально, не вистачить доказів). І третій варіант: навіть якщо оригінали повернуть, але вже на етапі судового розгляду, то це теж може вплинути на доказовість, бо тоді документи до справи вже не долучать", – йдеться у заяві Інституту розвитку регіональної преси.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

2 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати