Продаж російськими окупантами кримської "Масандри" є воєнним злочином, - прокуратура АРК

Прокуратура Автономної Республіки Крим кваліфікує привласнення і продаж росіянами українського підприємства "Масандра" на окупованому півострові як воєнний злочин

Про це заявив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний в інтерв'ю "Дзеркалу Тижня".

"Відповідно до IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року державі-окупанту забороняється привласнювати як публічну, так і приватну власність на окупованій території. Держава-окупант має право користуватися публічним майном лише у військових цілях", - пояснив Поночовний.

За словами керівника прокуратури АРК і Севастополя, жодних військових причин захоплювати "Масандру" Росія не мала.

"У цьому випадку після окупації півострова РФ майно "Масандри" було "націоналізовано", фактично експропрійовано, передано у федеральну власність - управлінню справами президента РФ, потім повернуто у "власність Республіки Крим" відповідно, жодної військової необхідності у такому привласненні і передачі майна не було. А виставлення на аукціон активів "Масандри" та її купівля російською компанією підтверджують той факт, що окупаційна адміністрація, окрім того, що незаконно заволоділа цим майном, ще й незаконно ним розпоряджається", - сказав Поночовний.

Чиновник зазначиав, що прокуратура АРК і Севастополя веде розслідує кілька епізодів щодо майна "Масандри".

"Окрім привласнення це ще й продаж землі під виноградниками у Гурзуфі, і провадження стосовно "директора" "Масандри" Яніни Павленко, яка самовільно відкрила 240-річну пляшку "Херес де ля Фронтера" для Владіміра Путіна і Сильвіо Берлусконі. Тепер "справа "Масандри" поповниться і компанією-покупцем", - додав Поночовний.

  • Нагадаємо, окупанти в Криму продали виноробний завод "Масандра" за 5,327 млрд руб. ($73 млн) компанії "Південний проєкт" - дочірній фірмі банку "Росія".
  • У МЗС України продаж підприємства назвали нікчемним.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати