Завдяки "мировій угоді" з "Нафтогазом" Вітренко отримає держоблігацій на 4 мільйони доларів

Колишній виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко отримає держоблігацій на 4 мільйони доларів строком на 5 років в рамках "мирової" угоди з НАК "Нафтогаз України" щодо виплати йому премії

Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на співрозмовників в "Слузі народу" і самого Юрія Вітренка. 

У лютому 2020 року, Вітренко звертався з судовим позовом до Печерського суду щодо виплати йому 94 мільйонів гривень премії за перемогу "Нафтогазу" у Стокгольмському арбітражі. 

Як зазначає джерело, наразі Юрій Вітренко претендує на отримання "трохи більше $4 млн", і це питання з позовом, буцімто, повинно було вирішитися до його призначення на посаду віце-прем'єра, інакше у Вітренко виник би конфлікт інтересів. 15 грудня Верховна рада України розглядала подання щодо призначення Юрія Вітренко першим віцепрем’єр-міністром - міністром енергетики. Однак рішення не було підтримане більшістю депутатів і призначення не відбулося.

"Між Вітренком і "Нафтогазом" підписується договір подібний до мирової угоди, за яким перший відмовляється від позовних вимог і отримує за це державні облігації строком на 5 років. 

Фактично виходить, що Вітренко уже передав в бюджет свою премію, в сплачених "Нафтогазом" дивідендах. Тепер же він за це отримає ОВДП, виплати за якими настають більше ніж через чотири роки. Він це пояснив і Разумкову на зустрічі, коли той почав натякати на конфлікт інтересів", – каже співрозмовник. 

17 грудня на засіданні Комітету з питань енергетики під час спілкування депутатів із Вітренком, останній також підтвердив цю інформацію.

"Угода про врегулювання, яка укладається з "Нафтогазом", передбачає, що вони вже всі гроші, мою премію, направили в бюджет. Це було позавчора. Я отримую замість своїх грошей фактично довгострокові гривневі облігації", – відповів він на запитання депутатки Анни Скороход.

У травні 2018 року Наглядова рада "Нафтогазу" вирішила преміювати 41 співробітника компанії за внесок в перемогу над "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі. Сума винагороди передбачалась на рівні 1% суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд) – тобто $46,3 млн. У 2018 році була виплачена перша частина премій на суму $20,7 млн. Як зазначається в звіті "Нафтогазу", Андрій Коболєв отримав 261 млн грн – близько $9,5 млн на той момент. За документами, які опублікував редактор "Цензора" Юрій Бутусов в Фейсбуці, Юрій Вітренко отримав 201 млн грн – близько $7,5 млн.

Інша частина премій повинна була виплачуватися протягом трьох років, за умови успішного стягнення з "Газпрому" залишку виграшу. Гроші "Нафтогаз" отримав наприкінці 2019 року – за рахунок штрафних санкцій сума добігла до $2,9 млрд.

Утім подальші виплати не здійснювались, оскільки на початку 2020 року Кабмін ухвалив Постанову №141, якою обмежив розміри заробітної плати керівникам держпідприємств до 1,25 млн грн на місяць та встановив обмеження винагороди членам наглядових рад залежно від показників річного доходу держпідприємства. У лютому, через місяць, Вітренко подав позовдо Печерського суду Києва у зв'язку з невиплатою йому премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над "Газпромом".

Нагадаємо, що 13 листопада 2020 року дочірнє підприємство "Нафтогазу" ПАТ “Укртрансгаз” затвердило іншу сумнівну «мирову угоду» з ЗАТ «Укренергозбут» і двома товками - «Фінансовою компанією Фін-інвест» і «Профі Газ». Про це йдеться в розслідуванні "Мільярди "Нафтогазу" для шахраїв: фіктивні фірми та недоброчесний суддя" журналістів програми “ШУСТРОВА LIVE”.

За цією угодою "Укртрансгаз" має передати фіктивній фірмі ТОВ "Профі Газ" 305 мільйонів кубометрів державного газу вартістю 2 мільярди гривень. Дещо раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв ухвалив рішення №418 від 2 листопада 2020 р., згідно з яким 305 кубометрів газу, передали від "Нафтогазу" до "Укртрансгазу" як позику, саме для подальшого виведення цього ресурсу у власність "Профі Газу".

Журналісти з’ясували, що залучений у схему нинішній вигодонабувач - ТОВ "Профі Газ" - є цілковито фіктивною компанією, в якій статутний капітал становить 2600 грн та за короткий час відбулася низка змін номінальних власників.