
Коломойський скуповує українську електроенергію за безцінь і тим самим нищить державні підприємства, – Чорновол
Український бізнесмен Ігор Коломойський скуповує за безцінь вироблену в Україні електроенергію і тим самим нищить державні підприємства
Про це повідомила народна депутатка VIII скликання, активістка Тетяна Чорновол в етері програми "Змістовно з Христиною Яцків" на Еспресо.TV.
"Сьогодні прийшла новина, яка мене навіть просто шокувала, хоча я мало чому дивуюся. Сьогодні, як виявилося, у нас Коломойський на аукціоні викупив величезний об’єм видобутку електроенергії "Енергоатому" на наступний рік. Фактично він викупив більше, ніж третину тієї генерації, яку в наступному році "Енергоатом" зможе виробити й продати. І він викупив її за ціною ₴1,15/кіловат", – зазначила Чорновол.
Читайте також: Коломойський має у Верховній Раді приблизно 65 "своїх" народних депутатів, – нардеп Чернєв
Активістка повідомила, що це не єдиний вигідний для Коломойського тендер: "Щоб ви розуміли, буквально кілька днів тому був інший тендер, коли державний "Дніпроводоканал" купував у трейдерів електроенергію для своєї роботи на рік. Така от, там той же трейдер Коломойського продав електроенергію за 1,85 грн. Тобто що виходить? Державу кидають двічі. Є олігарх Коломойський, для якого підлаштовуються аукціони, де енергія Енергоатома продається за безцінь, і в той же час він отримує державні тендери, де продає її дорожче. Це свідчить про те, що в нас немає ніякого внутрішнього балансування бюджету. Тобто витрати у нас шалені, доходи мінімальні".
Чорновол додала, що цей аукціон – це смерть Енергоатому, адже 60% енергії віддається безкоштовно і лише 40% може бути продано на аукціоні. І додала, що в США відкрите кримінальне провадження проти українського олігарха Ігоря Коломойського, а в Україні влада дозволяє йому знищувати державні підприємства заради власних інтересів.
Раніше, у своєму пості на Facebook, Чорновол зазначила, що історія з "Енергоатомом" - це частина системного знищення української атомної енергетики, в якому бере участь Росія. Вона нагадала, що НКРЕКП 16 грудня зняла всі обмеження на імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі. Своїм рішенням НКРЕКП дозволила трейдерам контрактувати електроенергію з Росії та Білорусі для поставки на 2021 рік. За два дні до рішення НКРЕКП чотири компанії купили на 2021 рік доступ до міждержавних ліній електропередачі для імпорту 200 МВт з енергосистеми Білорусі.
"Чому ж тоді ми будемо імпортувати електроенергію з Білоруської атомної станції, коли свої змушені зупиняти?
Насправді, логіка в усьому цьому є. Тільки це логіка інтересів іншої держави –ворога. І логіка там наступна: з першого кварталу 2021 року вводиться в промислову експлуатацію об’єкт "РосАтому" - велика потужна АЕС в Білорусії (у м. Островець на півночі країни). Їй не вистачає споживачів. Країни Балтії відмовляються споживати електроенергію АЕС, збудованої з порушенням всіх правил безпеки на північному кордоні - в 50 км. від столиці Литви Вільнюса. Тому "зелена" Україна буде рятувати ситуацію - споживати надлишок електроенергії. Для цього ми гробимо власну "атомку", і не тільки її фінансовий стан, а взагалі руйнуємо її, як таку… В результаті, ми допомагаємо монополісту країни-агресора "Росатому", а самі потрапляємо в енергетичну залежність…", - написала вона.
На думку Чорновол, це результат домовленостей між "зеленою" владою і Кремлем про перехід України на енергію "Росатому" та інтеграцію залишків нашої "атомки" в російську".
- Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ, відповідно до якого уряд має пришвидшити корпоратизацію держпідприємства НАЕК "Енергоатом" та невідкладно опрацювати питання щодо його передачі в управління Кабміну.
- Пізніше стало відомо, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив провести службову перевірку т. в. о. президента НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна через вчинення ним корупційного правопорушення, оскільки раніше "Схеми" повідомили, що Україна продовжує платити Росії щорічно $150-200 млн за зберігання відпрацьованого ядерного палива через затягування будівництва власного центрального сховища для його зберігання.
- Міністерство енергетики доручило Енергоатому прискорити будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива.
- 29 вересня Національне антикорупційне бюро України оголосило підозру екснардепу і посадовцю Енергоатома в отриманні неправомірної вигоди у вигляді трьох квартир загальною вартістю 4,4 млн грн.
- Актуальне
- Важливе



