Фіктивна фірма, що отримала мільйони кубометрів державного газу, має зв'язок з бізнесменом Вороновим

Ігор Воронов
Київський бізнесмен Ігор Воронов може бути причетним до оборудки з отриманням на фіктивну фірму газу від НАК "Нафтогаз України"

Про це йдеться в розслідуванні Мільярди "Нафтогазу" - шахраям: як розділили "газовий пиріг" журналістів програми "ШУСТРОВА LIVE".

13 листопада 2020 р. суддя Господарського суду міста Києва Сергій Балац затвердив "мирову угоду" між дочірньою компанією НАК "Нафтогаз України" ПАТ "Укртрансгаз" та ЗАТ "Укренергозбут" і двома товками - "Фінансовою компанією Фін-Інвест" і "Профі Газ". За цією угодою "Укртрансгаз" передав фіктивній фірмі ТОВ "Профі Газ" 305 мільйонів кубометрів державного газу, ринкова вартість якого станом на 13 листопада 2020 року становила 1,89 мільярдів гривень із розрахунку 6206 гривень за кубічний метр.

null

Журналісти "Економічна правда" та "Олігарх", які слідкують за розвитком подій довкола цієї оборудки, зазначають, що "мирова угода" на користь приватних компаній, не могла відбутися без участі посередника - відомого столичного бізнесмена Ігоря Воронова.

На його можливу причетність і справді вказують декотрі факти. 

За умовами мирової угоди весь газ отримало ТОВ "Профі Газ". Компанія "Профі Газ" з’явилася немов з повітря. Як вдалося з’ясувати під час розслідування "Як "Нафтогаз" збагатив фіктивну фірму на 2 млрд грн і чому всі сліди ведуть до Андрія Коболєва", вона є цілковито фіктивною фірмою. 

"Профі Газ" кілька разів змінював власників. І, врешті, на момент виконання угоди і отримання газу офіційним бенефіціаром фірми "Профі Газ" став Олександр Ємельянов. Він також виявився власником ТОВ "Будсвітгрупа".

Ця фірма має київський номер телефону 206-84-16. Ним раніше користувався Ігор Олексійович Воронов у статусі фізичної особи-підприємця.

Цей номером телефону зазначений як контактний для діючого ФОП дружини Ігоря Воронова - Тетяни Олегівни Воронової.

null

Також саме номер телефону 206-84-16 залишила в реєстрі ТОВ "Газенергія", що входить до групи "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського. З 2006 по 2011роки директором цієї фірми був Воронов Євгеній Олексійович, брат Ігоря Воронова. 

Ми спробували поговорити з Ігорем Вороновим. Зателефонували. Він відповів. Як тільки почув, що телефонують журналісти: "Подзвоніть моєму прес-секретарю". Ми надіслали запити до компаній бізнесмена, чекаємо на відповідь.

Як пише "Чесно", брати Ігор і Євгеній Воронови також були причетні до захоплення землі в буферній зоні Софії Київської, яка є охоронною зоною об’єкта культурної спадщини, за адресою м.Київ, вулиця Стрітенська, 10/1. Фірма "Євроофісбуд", яка заволоділа цією ділянкою, була записана на брата Воронова - Євгена.

За легалізацією захоплення землі, схоже, стоїть той самий суддя Господарського суду Києва Сергій Балац, котрий і схвалив мирову угоду щодо вкраденого в держави газу. У висновку Громадської ради доброчесності, котра в 2017-у році досліджувала відповідність Балаца критеріям професійної етики, вказано, що саме Балац спільно з іншими суддями дозволив  це землевідведення  поблизу Софійського собору у Києві.

У схемі використали державний газ, який належить "Нафтогазу України". Для цього голова правління НАКу Андрій Коболєв особисто підписав рішення №418 від 2-го листопада 2020 року, згідно з яким 305 кубометрів газу передали від "Нафтогазу" до "Укртрансгазу" як позику, саме для подальшого виведення його у власність "Профі Газу".

З 27 листопада по 10 грудня фірма "Профі газ" продала паливо семи компаніям.

новини партнерів

2 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати