Влада має використати час із фіксованою ціною на газ для врегулювання ситуації на ринку, — Хабатюк

Час із фіксованою ціною на газ на рівні 6,99 грн треба використати для того, щоб навести лад на ринку

Про це заявив Олексій Хабатюк, заступник голови департаменту енергоефективності "Нафтогазу", в ефірі програми Energo live з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".

"Не хотілось би, щоб цей час, ця передишка з 6,99 стала просто локальним тимчасовим рішенням, щоб зняти напругу. Хотілось би, щоб цей час був використаний органами влади для того, щоб привести в порядок ринок як такий і взаємовідносини", — сказав Хабатюк.

За його словами, на ринку склалися ненормальні відносини, коли порушують правила — і це не призводить до покарання.

"Правила мають бути одні для всіх, і вони мають виконуватися. Тут відповідальність лягає на НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) і Антимонопольний комітет. Один ліцензує діяльність облгазів, другий слідкує за недопущенням монополій, — або якщо монополії є, щоб вони не зловживали своїм положенням — не завищували ціни, не вчиняли зговір", — стверджує Хабатюк.

  • Нещодавно відбулася низка протестних акцій через підвищення комунальних тарифів — під Харковом перекрили рух автошляхом М18 "Харків - Сімферополь"; протестні акції відбулися у Новій Водолазі та Балаклії; на Житомирщині, на Вінниччині.
  • Згодом, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що депутати готують антикризовий план для вирішення проблем, які можуть виникнути через підвищення тарифів в Україні.
  • Ціну на газ для побутових споживачів планують встановити на рівні 6,99 грн до кінця карантину чи опалювального сезону, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

 

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати