Я на власні очі бачила там російський спецназ, - голова Мінветеранів Лапутіна про Святогірську Лавру


фото: spzh.news
Голова Міністерства у справах ветеранів, генерал-майорка Служби безпеки України Юлія Лапутіна на початку війни з РФ особисто бачила російських військових на території Свято-Успенської Святогірської лаври, якою користується Українська православна церква Московського патріархату

Про це із посиланням на її інтерв’ю Радіо Свобода передає Еспресо.TV.

За словами Лапутіної, попри те, що в Україні церква відокремлена від держави, Росія "навіть на доктринальному рівні позиціонує Церкву як елемент м’якої сили, яка змінює поведінку населення тієї держави, де вона розташована, в інтересах Росії".

"Про Святогірську лавру можна багато чого розповідати, але я сама туди виїжджала, ще коли була в окупованій Донеччині. І я на власні очі бачила там російських спецслужбовців. Скажемо так, спецпризначенців", - сказала Лапутіна.

Читайте такожНайбільші православні святині України, які захопив Московський патріархат

За її словами, про це українські військові доповіли в штаб Антитерористичної операції, але їй невідомо, які рішення ухвалювало командування.

"Які рішення ухвалювалися - я не знаю. Але так було. З російською зброєю, з радіостанціями, з перемовинами з підрозділами, які знаходилися поблизу кордону з Україною із російської сторони. Це те, що ми бачили на власні очі", - зазначила міністерка.

Вона додала, що щодо деяких громадян, які "мають відношення до відповідного релігійного напряму та вчиняли дії на шкоду безпеці України", вже є судові рішення пр притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати