Міністр закордонних справ Угорщини Сіярто приїде до України 27 січня

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто здійснить візит до України 27 січня

Про це повідомив у коментарі Радіо Свобода заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. 

Сіярто зустрінеться зі своїм колегою Дмитром Кулебою і можливо буде підписано меморандум про перспективи розвитку двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною.

Читайте також: Україна не налаштована політично воювати з Угорщиною, - Кулеба

"Окреслено наше бачення і ми отримали пропозиції угорської сторони. Дипломатичний шлях узгодження не припинявся навіть незважаючи на існуючі або виникаючі проблеми. Ми рухаємося, і наша мета – нормальний, зрозумілий діалог і співпраця. Водночас "червоні лінії", яких ми триматимемося і стосовно функціонування української мови, і стосовно системи освіти", – зауважив Боднар.

За його словами, після візиту Сіярто Київ також може відвідати прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

При цьому Боднар наголосив, що у пошуку компромісів Україна не зрадить власні інтереси.

  • 30 листопада СБУ прийшла з обшуками до благодійного фонду, пов'язаного з Угорщиною. В спецслужбі заявили, що перевіряють інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто негайно відреагував на обшуки: викликав посла України "на килим" та заявив, що поскаржиться на Україну на засіданні НАТО 1 грудня.
  • Також Служба безпеки України заявила, що перевіряє наявність ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, які виконали угорський гімн під час присяги.
  • 2 грудня Угорщина заявила, що обрані на Закарпатті депутати Сюртівської ОТГ під час присяги співали не гімн Угорщини, а "молитву угорців, якій декілька сотень років".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати