За 2 дні надійшло близько сотні скарг, - Кремінь про виконання мовного закону


фото: novosti-n
За словами уповноваженого Верховної Ради із захисту державної мови, у перші дні дії нових положень закону фіксувались лише незначні порушення

Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів в коментарі для "Радіо Свобода".

"По частині з них ми, очевидно, будемо здійснювати заходи державного контролю. Є реакція суспільства на недотримання мовного законодавства на окремих інтернет-сайтах, під час спілкування в громадському транспорті з пасажирами. Ну, і крім усього іншого, це скарги, пов’язані із зовнішньою рекламою", - зазначив Кремінь.

Читайте також: Група "слуг народу" домагається скасування штрафів за порушення закону про мову

Водночас, за словами уповноваженого по захисту мови, грубих порушень мовного закону не було зафіксовано, . Тарас Кремінь припустив, що кількість скарг значно зросте після закінчення локдауну, коли відкриють заклади громадського харчування.

  • Нагадаємо, з 16 січня 2021 року, відповідно до статті 30 закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати