Десятки тисяч військових, перекриті вулиці та паркан з колючого дроту: інавгурація Байдена буде безпрецедентною в історії США


фото: reuters
Інавгурація обраного президента Джо Байдена 20 січня через пандемію коронавірусу і підвищені заходи безпеки не буде схожа на жодну попередню церемонію в американській історії

Про це пише видання The Hill.

Байден складе присягу перед невеликим натовпом в умовах глобальної пандемії і безпрецедентною військової мобілізації в Вашингтоні з метою забезпечення безпеки Капітолію.

Команда Байдена закликала людей залишатися вдома, і 200 000 квитків, які зазвичай продаються на інавгурацію, скоротили до 1000 лише для членів Конгресу, колишніх президентів і високопосадовців.

Трамп, якому в Сенаті загрожує другий процес імпічменту за його можливу роль у заворушеннях, стане першим чинним президентом з 1869 року, що не буде присутнім на інавгурації. 

Історики кажуть, що в сучасну політичну епоху ніколи не було інавгурації при таких екстремальних обставинах. Вони вказують на інавгурацію Авраама Лінкольна під час Громадянської війни і на присягу Франкліна Рузвельта під час Великої депресії, як останні приклади інавгурації на тлі такого рівня розбіжностей і невизначеності.

В день інавгурації у Вашингтоні буде 21 000 солдатів Національної гвардії, багато з яких озброєні. Військові побудували навколо Капітолію "зелену зону", де звели паркан з колючого дроту.

Рух транспорту в Вашингтоні різко обмежили. Національна алея, зазвичай є місцем масових зібрань простих американців, що прямують до Вашингтона, щоб відзначити історичний день, буде закрита.

Багато з головних заходів, пов'язаних з інавгурацією, транслюватимуться онлайн або по телебаченню, а не проходити особисто, в тому числі віртуальний парад по всій країні і спеціальний випуск в прайм-тайм за участю зірок, який вийде в ефір в середу ввечері.

Обраний президент виступить з західного фасаду Капітолію США, заявивши, що він "не боїться" з'являтися на публіці. На східному фасаді Капітолію пройде "Оглядова конференція" - традиція, що охоплює всі роди збройних сил, на якій новий головнокомандувач перевіряє готовність військ.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати