Дитячий омбудсмен заявив про спробу уряду відкотити назад реформу інтернатів


фото: rfe
Дитячий омбудсмен заявляє, що урядовим розпорядженням збираються повернути практику направлення до дитбудинків дітей віком до трьох років

Про це уповноважений Верховної Ради з прав дитини Микола Кулеба написав у Facebook з посиланням на Мінсоцполітики.

Кулеба зазначає, що Мінсоц пропонує повернути практику влаштування дітей до трьох років у дитбудинки. Раніше програмою уряду було постановлено, що від 2020 року дітей із неблагополучних сімей не віддаватимуть в інтернати. Уряд же запропонував відтермінувати цю норму до 2026 року.

"Для мене це означає бажання Уряду залишити все, як було раніше, замість того, щоб спрямувати зусилля на розвиток доступних освітніх, медичних і соціальних послуг, зміцнення і збереження сім`ї для дитини. Тобто, є проблема в родині з дитиною (немає доступної послуги, бідність, небажання виховувати дитину тощо) - вези дитину в інтернат!" - прокоментував він.

За словами дитячого омбудсмена в Україні у 2019 році 1 639 дітей віком до 3-х років були влаштовані в інтернати.

"Я абсолютно впевнений, що держава має достатньо ресурсу, щоб створити належні умови для цих дітей і не допустити потрапляння їх в заклади", - підкреслив чиновник.

Також він зазначив, що розпорядженням виключаються із реформи 70% інтернатних закладів системи освіти, що мають пансіони.

"Що це означає? Фактично, реформа звужується лише до будинків дитини (реформу яких відтерміновують до 2026 року), дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту (для дітей з важкими формами інвалідності) та дитячих будинків системи освіти (в яких станом на 01.01.2020 залишилось 1 057 дітей, що є менш ніж 1% від загальної чисельності дітей в інтернатах)", - наголосив Микола Кулеба.

"На жаль, окремі депутати всупереч рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, у яких інституційне розміщення дітей допускається лише у якості крайнього заходу і тільки, якщо це відповідає найкращим інтересам дитини, борються за систему інтернатів з цілодобовим перебуванням в них дітей, вважаючи прийнятним розлучення дитини з батьками", - додав дитячий омбудсмен.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

 

новини партнерів

2 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати