Мінсоцполітики наголосило на необхідності якнайшвидшого впровадження накопичувальної пенсії
Міністерство соціальної політики наголосило на необхідності якнайшвидшого ухвалення двох законів, які дозволять впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні
Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.
Згідно з повідомленням, відомство надало Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропозиції до проєктів законів УКраїни №2683 "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення" та №2763 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення".
Зазначається, що пропозиції спрямовані на підвищення захисту пенсійних накопичень людей і зниженню навантаження на бізнес під час запровадження другого рівня пенсійної системи України.
Пропозиції Мінсоцполітики, зокрема, направлені за зниження ризиків та зловживань за рахунок єдиних підходів до суб'єктів, що надаватимуть послуги в системі накопичувального пенсійного забезпечення, без створення "особливих умов" для окремих структур. Крім того, вони посилюватимуть відповідальність засновників недержавних пенсійних фондів, що надаватимуть послуги в системі загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення, та пов'язаних з такими фондами осіб.
Пропозиції також включають створення "єдиного вікна" для робти людей зі своїми пенсійними накопиченнями. Передбачається, що з його допомогою українці зможуть обирати або змінювати накопичувальний фонд, при цьому усі процедури будуть максимально автоматизовані, забезпечуватиметься максимальна надійність обліку пенсійних накопичень людей та збереження інформації про них.
Також пропонується впровадити єдині підходи до пенсійних виплат у системі накопичувального пенсійного забезпечення. Пропозиції також створять можливість не збільшувати податкове навантаження на фонд оплати праці для роботодавців та працівників при запровадженні системи.
"Реалізація таких змін забезпечить функціональну спроможність системи, її відповідність ринковим реаліям, зменшення корупційних ризиків, посилення захисту людини та її пенсійних накопичень", - зауважили у пресслужбі.
- Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що розраховує на ухвалення закону про впровадження в Україні накопичувального рівня пенсійної системи до кінця 2021 року.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе