НБУ виграв суд проти екс-власника Імекс-банку на понад 300 млн грн


фото: finclub
Одеський апеляційний суд ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника Імексбанку Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку України (НБУ)

Про це повідомила пресслужба НБУ.

"Одеський апеляційний суд ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника Імексбанку Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом. Відповідне рішення суду Національний банк отримав 29 грудня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення суду набрало законної сили. При цьому НБУ і надалі вживатиме заходи, спрямовані на виконання рішення для погашення заборгованості банку.

У пресслужбі нагадали, що у 2014 році Леонід Клімов, який на той момент був власником Імексбанку, уклав з НБУ договір поруки про погашення стабілізаційного кредиту, взявши на себе особисті зобов'язання за погашення заборгованості перед Національним банком. Однак надалі Клімов продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов'язання за договором поруки, тому в січні 2016 року НБУ звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

14 грудня 2018 року Приморський районний суд міста Одеси відхилив позов Національного банку, однак постановою Одеського апеляційного суду від 24 листопада 2020 року апеляційну скаргу НБУ було задоволено.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати