Завищені ціни на газ: АМКУ почав розслідування щодо шести газопостачальних компаній


фото: zaxid.net
Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало справи щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення

Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Згідно з повідомленням, Комітет виявив ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку у шести компаній. Це могло призвести до утиску інтересів споживачів, який був би неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку. Мова йде про "Київоблгаззбут", "Житомиргаз збут", "Черкасигаз збут", "Уманьгаз збут" та "КиївГазЕнерджі". 

У пресслужбі зазначили, що окрім згаданих шести компаній в територіальних межах тих же областей діяльність з постачання природного газу здійснюють й інші суб'єкти господарювання, однак послугами компаній відповідачів і надалі користуються 85% населення у відповідних регіонах.

"Наразі виявлено, що цінові пропозиції відповідачів-монополістів на природний газ для потреб населення з листопада 2020 року по січень 2021 року в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%. Наприклад, ціна газу у "Київоблгаз збут" була вищою за ціну, запропоновану "ГК "Нафтогаз України", на 2,54 грн за 1 м3 (38,52%). А різниця з цінами ТОВ "Мегаватт енерго" взагалі становила аж 43,41%: ця компанія пропонувала населенню куб газу дешевше на 2,76 грн", -  йдеться у повідомленні.

Тобто, пояснили у пресслужбі, з урахуванням цін, які формувались на ринку, вищезазначені товариства здійснювали постачання природнього газу для населення за завищеними цінами.

У Комітеті додали, що подібні факти виявлені також в інших регіонах України, дослідження по них вже завершуються територіальними відділеннями Комітету.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати