КСУ відкрив провадження через призначення шести членів НКРЕКП, - Совгиря


фото: sud.ua
Конституційний Суд відкрив провадження через призначення окремих членів Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

Про це в повідомила представник Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря.

Конституційний Суд України відкрив провадження у справі за поданням щодо конституційності призначення окремих членів НКРЕКП.

Совгиря зауважила, що у поданні оскаржено укази президента за період 2018-2019 рр., якими призначені на посади чинні члени НКРЕКП, та положення закону “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”.

Вона повідомила, що у конституційному поданні оскаржено укази про призначення всіх чинних членів НКРЕКП (6 указів), а також оскаржено указ щодо члена НКРЕКП, яку автори конституційного подання вважають такою, що "де-юре продовжує перебувати на посаді, оскільки станом на сьогодні не видано жодного розпорядження щодо припинення повноважень".

Також при цьому ухвалою КСУ відмовлено у відкритті провадження щодо конституційності положень закону про НКРЕКП, відповідно до яких до призначення нового складу НКРЕКП на конкурсних засадах президента було надано повноваження тимчасово призначати членів Комісії.

“Цей пункт закону втратив чинність, що є підставою для відмови у відкритті провадження за конституційним поданням в цій частині”, - написала Совгиря.

  • Нвгадаємо, в Окружний адміністративний суд Києва у листопада 2020 року надійшов позов з вимогою зобов'язати Кабінет Міністрів звільнити Ольгу Бабій з посади члена НКРЕКП. Згодом, подання щодо призначення членів НКРЕКП надійшло до суду 4 листопада 2020 року. У ньому автори просили визнати неконституційними 6 указів глави держави.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати