Радуцький: Депутати приймуть окремий закон, щоб використовувати вакцину від COVID


фото: reuters
20 січня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4613, завдяки якому Україна зможе використовувати вакцини Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca

Про це нардеп-"слуга" Михайло Радуцький, глава комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та страхування розповів на Facebook.

"Зареєстрували законопроєкт № 4613, завдяки якому Україна зможе використовувати вакцини Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca", - зазначив він.

Нардеп пояснив, що на сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань, а відтак не може бути використана в Україні згідно з чинним законодавством (щеплення в ЄС, США та інших країнах розпочались у режимі екстреного використання).

Відтак, для реєстрації вакцин в Україні виникла потреба законодавчих змін.

Закон пропонує надати уряду право реєструвати вакцини для використання за таких умов:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводились з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або Європейського союзу;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи.

Радуцький зазначив, що за наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування впродовж терміну, доки заявник завершить клінічні дослідження.

 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати