В Україні з'явився новий вид шахрайства — “роздають” гроші від імені супермаркету

Люди ризикують залишитись без коштів на своїх картках і навіть улізти у великі борги, при наявності кредитної лінії

В Україні новий вид шахрайства під прикриттям брендового супермаркету. Схема працює просто. Потенційній жертві пропонують перейти за посиланням на сайт і вгадати-вибрати в якому ящику знаходиться приз! Чудо — ви виграли 3 тисячі гривень. Гравець нічого не запідозрює — адже акція проходить під відомим брендом АТБ. Хоча фейковий сайт, ніякого відношення до торговельної мережі не має.

“Компанія АТБ маркет офіційно заявляє, що не має жодного відношення щодо шахрайських розсилок у різних “мессенджерах” з приводу розіграшу будь-яких грошових купонів та інших розіграшів”, - заявив територіальний керуючий ООО АТБ-МАРКЕТ Микита Мокеєв.

“Переможець” перед отриманням грошей має сповістити про розіграш через інтернет 20 своїх друзів. І тоді “жертву” сповіщають, що на рахунку вже не 3 тисячі гривень, а 3 тисячі 600 доларів. Але щоб отримати “виграш” потрібно сплатити за конвертацію 160 гривень. Гроші невеликі, і частина людей погоджується, адже на кону три шістсот в американській валюті. Під час операції чимало людей погоджуються надати реквізити своєї картки — номер, CVV-код чи пароль. В результаті — на картці нуль! А то й мінус, якщо відкритий кредитний ліміт! Розраховувати, що банк поверне кошти марно. Адже система безпеки безпеки переконана — коштами розпоряджаєтесь саме ви — єдиний хто знає всі паролі та реквізити. В 99,9% випадків шахраї залишаються безкарними. Стягнувши достатньо коштів з довірливих клієнтів вони закидають сайт.

“Ми хотіли звернутись до наших постійних покупців, а також до усіх українців! Ддуже обережно ставтесь до схем такого характеру Завжди перевіряйте будь-яку інформацію або на сайті компанії, або через гарячу лінію”, - каже Микита Мокеєв.

У мережі додають — умови будь-яких акцій та бонусних програм супермаркету прозорі та зрозумілі, вони і доступні на офіційному сайті. Дискаунтери АТБ активно працюють у 24 областях України, 1203 магазини щоденно відвідують близько 4 мільйонів людей.

новини партнерів

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати