Зеленський ввів нового президента академії наук Загороднього до складу РНБО


фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Анатолія Загороднього членом Ради національної безпеки і оборони 20 січня

Відповідний указ опублікували на сайті президента.

"Увести до персонального складу Ради національної безпеки і оборони України Загороднього Анатолія Глібовича - президента Національної академії наук України", - йдеться в документі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Довідка: Загор́одній Анат́олій Гл́ібович (29 січня 1951, Велика Багачка) — фізик-теоретик і організатор науки, академік (з 6 травня 2006) та віце-президент (з 2011) Національної академії наук України, директор Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України (з 2002), доктор фізико-математичних наук (1990), професор (1998), заслужений діяч науки і техніки України (2012), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005).

У 1992 - 2005 роках був професором Києво-Могилянської академії. У 2009-2011 роках - головний учений секретар НАН України

Має наукові праці в галузі теоретичної та математичної фізики, теорії плазми, статистичної фізики. Розвинув статистичну теорію просторово-обмежених плазмово-молекулярних систем; послідовну кінетичну теорію запорошеної плазми та сформулював суворі мікроскопічні рівняння і ланцюжок рівнянь Боголюбова для такої плазми; розвинув теорію гальмівного випромінювання у плазмово-молекулярних системах.

  • Нагадаємо, Анатолія Загороднього обрали новим президентом НАНУ 7 жовтня. До цього незмінним президентом академії протягом кількох десятиліть був видатний український вчений Борис Патон, який помер у віці 101 року 19 серпня.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати