Тупицький просить Зеленського покарати працівників держохорони за блокування Конституційного суду і скликати РНБО

Відсторонений від посади судді Конституційного суду Олександр Тупицький звернувся до президента Володимира Зеленського

Звернення розміщене на сайті КСУ.

"Прошу невідкладно вжити передбачених законом заходів щодо розблокування роботи КС... притягнення до встановленої законом відповідальності (зокрема, звільнення з посад) керівників та інших працівників УДО, причетних до блокування роботи КС та перешкоджання виконанню суддями КС та його головою своїх посадових повноважень", - зазначив Тупицький.

Також він попросив негайно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони.

"Вважаю необхідним негайне скликання президентом України засідання Ради національної безпеки і оборони України для його (цього питання - ІФ) розгляду", - йдеться в тексті звернення.

Тупицький зазначив, що Конституція не наділяє президента повноваженнями відсторонювати суддю КС від посади, і ні Основний закон, ні закон про КС не передбачають інституту відсторонення судді КС від посади. Він зазначив, що через указ він не втратив статусу судді і, отже, адміністративної посади голови КС. 

"Усі входи до адмінбудівлі КС та в'їзди на територію були перекриті невідомими особами у камуфляжній формі... без розпізнавальних знаків, і вони категорично відмовилися повідомити, хто вони. За наявною інформацією, до блокування роботи КС і перешкоджання виконанню суддями КС та його головою своїх посадових обов'язків був задіяний спецпідрозділ УДО "Булат", - написав Тупицький.

  • Нагадаємо, що відсторонений від посади голова Конституційного суду Олександр Тупицький намагався потрапити на роботу, але його не пустили співробітники УДО.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати