Журналісти зателефонували китайцям у Sinovac: там кажуть, що співпрацювати з фірмою "Лекхім" їм пропонував уряд

Українські журналісти сконтактували з відділом міжнародної співпраці китайської компанії Sinovac, представились приватною фірмою та запитали про можливість купити вакцину. Китайці відповіли: співпрацюють лише з урядами, "Лекхім" як посередника запропонувала Україна

Про це розповідають журналісти Chas News у своєму розслідуванні.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов публічно заявив: саме китайська сторона зажадала мати українську фірму "Лекхім" як посередника для постачання вакцин в Україну.

Читайте також: Степанов пояснив, чому китайську вакцину закуповують через "фірму-прокладку"

"За пропозицією, за наполяганням компанії Sinovac, до процесу переговорів була залучена компанія, з якою вони співпрацювали раніше і співпрацюють зараз - компанія "Лекхім ", - зазначив тоді міністр.

Читайте також: Вшестеро дешевше за Sinovac: нардеп "Голосу" звинуватила Степанова у зриві закупівель вакцини, схваленої COVAX

Журналісти Chas News подзвонили у відділ міжнародної співпраці Sinovac, де їм пояснили, що не можуть продавати вакцину від коронавірусу приватним компаніям і контактують лише з урядами країн. За словами представника компанії, саме український уряд "порадив" співпрацювати з компанією "Лекхім".

 

  • Наразі компанія "Лекхім" уклала угоду з китайцями на постачання 5 млн доз вакцини від коронавірусу в Україну.
  • За попередніми оцінками, вартість вакцинації для просто українця складе 504 грн. У компанії "Лекхім зазначили, що планують налагодити виробництво китайської вакцини в Україні в другій половині 2022 року.
  • Водночас,  Максим Степанов заявив, якщо Sinovac не покаже ефективність до 70% - контракту на вакцину не буде. Наразі дослідники китайської вакцини із Бразилії, яка вже придбала препарат, оцінюють її ефективність у 50%.
  • 21 січня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що невдовзі Україна підпише контракт на закупівлю вакцини із ще одним виробником 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо