На доплати медикам не використано більше третини закладених у COVID-фонді коштів, - Рахункова палата

На доплати працівникам закладів охорони здоров'я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я, з Фонду боротьби з COVID-19 не використали 116 млн грн, або майже 35% від запланованої суми

Про це повідомила пресслужба Рахункової палати.

За словами голови Рахункової палати Валерія Пацкана, фахівці моніторять ситуацію щодо використання бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусом від початку пандемії.

"На доплати медичним працівникам та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ, за однією з бюджетних програм у Фонді було заплановано 337 млн грн. Водночас, за підсумками 2020 року (станом на 1 січня 2021 року), не використали 116 млн грн, або майже 35% від запланованої суми. Шкода, що медики, які сьогодні перебувають на передовій і рятують життя українців, не отримали належної фінансової підтримки, тим більше, що гроші на це були передбачені. І тут виникає питання до МОЗу – чому так сталося?", - цитує пресслужба слова Пацкана.

Він зауважив, що за рахунок 337 млн грн планували здійснити доплати (в середньому 2637 грн на одну особу) більш як для 26 000 медиків у 100 закладах охорони здоров’я протягом вересня – грудня 2020 року. Виплати передбачалися для наступних категорій посад: 8371 - лікарські посади; 12236 - посади середнього медичного персоналу; 5627 - посади молодшого медичного персоналу.

За фактом, на доплати МОЗ виділив тільки 221 млн грн для 192 медичних установ. Найбільші виплати отримали: НДСЛ "ОХМАТДИТ" – 19,2 млн грн; Інститут серця – 10,2 млн грн; Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ – 9,3 млн грн; Національний інститут раку – 8,9 млн грн; Державний заклад “Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1 МОЗУ” – 8,9 млн грн. Крім того, з цієї бюджетної програми доплати були перераховані для дитячих спеціалізованих санаторіїв, науково-дослідницьких інститутів, державних установ, медичних університетів тощо.

У пресслужбі додали, що цьогоріч Рахункова палати проведе аналіз використання у 2020 році коштів, спрямованих на боротьбу з COVID-19, аби побачити, наскільки ефективно і чи за призначенням витрачались бюджетні кошти на боротьбу з коронавірусом у 2020 році.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати