Трамп планував узурпувати владу з допомогою своєї людини в Мін'юсті США, - NYT


фото: Reuters
Дональд Трамп планував зберегти посаду президента США з допомогою лояльних посадовців у Міністерстві юстиції

Про це повідомляє The New York Post.

Зокрема, ще до інавгурації Джо Байдена на президентський пост, Дональд Трамп планував відсторонити чинного в.о. генпрокурора Джеффрі Розена, призначивши на це місце чиновника з Мін'юсту Джеффрі Кларка, який допоміг би йому скасувати результати виборів.

Це призначення мало дати Трампу можливість використовувати повноваження міністерства для скасування результатів президентських виборів в штаті Джорджія.

Однак в процесі затвердження плану дій, співробітники департаменту Кларка одностайно заявили, що підуть у відставку, якщо той залишить свою посаду. В результаті Трамп вирішив відмовитися від цієї ідеї, тому що розголос навколо масового звільнення чиновників департаменту могла б привернути непотрібну увагу до його подальших маніпуляцій.

При цьому, Трамп продовжував повторювати, що не розуміє, чому Мін'юст недостатньо бореться за нього і не знаходить доказів, що підтверджують теорію змови під час виборів. Колишній глава Білого дому до останнього не залишав спроб взяти під контроль Міністерство юстиції, але в підсумку плани були зруйновані штурмом Капітолію 6 січня.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати