Вчителів української в окупованому Луганську тепер змушують викладати російську, - Deutsche Welle

Луганськ взимку. 2017 рік
фото: Reuters
В школах підконтрольного російським військам місті Луганськ українські філологи стали російськими

Про це вірна своїм проукраїнським поглядам жителька Луганська, яка чекає повернення українських військових, на умовах повної анонімності розповіла в інтерв'ю Deutsche Welle, передає Еспресо.TV.

"У шкільній програмі української мови не залишилося. Є лише можливість факультативу, котрий призначають "нульовим уроком" о 7-ій ранку, що триває 15-20 хвилин. Діти самі кажуть: ніж так вивчати українську мову, краще вже взагалі не вчити її в школі. Краще знайти репетитора - можна домовитися з учителями, які раніше викладали українську. Донька зараз сама вчить. Сказала, це краще, ніж так халатно ставитися до мови і принижувати її. З трьох десятків дітей у класі лише приблизно третина планують вступати у виші в Україні. Решта - в Луганську або в Росії", - зазначила жінка.

За її словами, вчителі української "тепер викладають російську".

"Одна колишня вчителька української мови досі говорить: "Українською це буде так і так, дітки, щоб ви знали". Вона дуже любить свій предмет і цього не приховує. Проте для того, щоб жити, їй довелося пройти курси і викладати російську. Зрозуміло, такі люди не говорять про це відкрито, але ж ми знаємо, хто є хто. Але такі не всі - є викладачі, які отримали російські паспорти", - наголосила луганчанка.

Зросійщення, як вона сказала, дається взнаки, і вільно українською - так, як до війни - спілкуються дедалі менше. Проте, такі досі є.

"У місті ще є ті, хто розмовляє суржиком, але в основному це люди похилого віку", - сказала жителька Луганська.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати