6,99 за кубометр газу — погане рішення, воно вбиває ринок, — Тарас Козак

Рішення уряду встановити ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр на тлі тарифних протестів — одне з найгірших, адже вбиває ринок

Таку позицію висловив Тарас Козак, президент інвестиційної групи "Універ", в ефірі програми "Великий ефір Василя Зими" на телеканалі "Еспресо".

"Я прихильник мінімального втручання в економіку такими методами, як зараз це зробив уряд. 6,99 — це просто один з найгірших варіантів, які можна було зробити. Це дуже популістський варіант, щоб звітувати, що ми обмежили ціну на газ. Це зупиняє ринок", — сказав Козак.

Він стверджує, що з такими рішеннями, як встановлення ціни на газ на рівні 6,99 за кубометр, "ринку не буде ніколи".

"Тому треба працювати над тим, що вже добре себе зарекомендувало: субсидії. У подальшому полегшувати отримання субсидій, у тому числі для безробітних — для тих, хто справді безробітний, а не працює десь у тіньовому секторі", — зазначає економіст.

Він виступає за ринкову економіку.

"Тільки велика економіка дозволяє платити за комунальні послуги реальну ринкову ціну. Для цього треба, щоб люди багатіли. А багатіти люди можуть знову ж таки виключно при ринкових умовах", — переконаний Козак.

  • Кабмін постановою від 18 січня встановив граничну фіксовану ціну на газ у розмірі 6,99 грн.
  • Газопостачальні компанії мають представити річні тарифи на газ для населення навесні або влітку, заявив прем'єр-міністр України Шмигаль.

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати