У найближчі роки не можна вносити жодних змін у закон про функціонування української мови, - Кремінь

Уповноважений Верховної Ради із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що протягом найближчих років жодних змін у закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" вносити не можна

Про це передає Укрінформ.

"Нам вдається - і я вірю, що буде вдаватися й надалі - відстоювати наші основні принципи. Принцип перший: найближчими роками жодних змін у закон (Про забезпечення функціонування української мови як державної  - ред.) вносити не можна. По-друге, питання державної мови – це питання національної безпеки. І по-третє, українська мова – це основа конституційного ладу. Тому кожна спроба підірвати мовне законодавство – це спроба удару по національній безпеці і по національній обороні", – зауважив він.

Читайте також: "Гоніння на російську": в РФ відреагували на закон про українську мову

Кремінь вважає, що законодавчі ініціативи, які стосуються мовного закону – чи йдеться про скасування штрафів, чи про скасування переведення російськомовних шкіл на українську мову навчання - це політика.

"Це політичні віруси, які лунають здебільшого для медіа і спрямовані на тих людей, хто не має антитіл по відношенню до таких спекуляцій. Але переважна більшість розуміє, що це популізм і нічого більше. Не знаю, що від того виграють політичні сили, які цим займаються. Це політика, боротьба і пошук найкращих аргументів", – наголосив він.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати