Україні варто переглянути питання дозволу використання канабісу в медцілях, - Ляшко


фото: zik
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що вирішення питання з легалізацією марихуани важливе для тяжкохворих пацієнтів

Про це повідомляє РБК-Україна.

"Як лікар, переконаний, що потрібно говорити і пояснювати про медичний канабіс. Легалізація канабісу в медичних цілях - це в першу чергу, про вирішення питання зменшення болю для тяжкохворих. А не політика", - сказав Ляшко.

За його словами, терапевтичне застосування канабісу підтверджено вченими для тяжкохворих пацієнтів.

"Зокрема, онкохворих і паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів з депресією і тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом", - зауважив санлікар.

Ляшко додав, що Україні варто було б переглянути це питання.

"Україні вже також варто переглянути питання дозволу використання канабісу в медичних цілях для осіб, які потребують такого виду лікування.Вживання канабісу з медичною ціллю дозволено у – Данії, Австрії, Італії, Канаді, Швейцарії, Польщі, Фінляндії, Північній Македонії. Також, медична марихуана дозволена в Туреччині, Ізраїлі, Росії, Замбії, Зімбабве, Перу, Таїланді, Вануату та Панамі", - наголосив він.

Головний санітарний лікар додав, що легалізувати марихуану потрібно без ажіотажу, оскільки в пріоритеті - допомога важкохворим людям.

"Як показує практика цих країн, легалізувати медичний канабіс цілком реально без ажіотажу. Але за умови, що в пріоритеті стоять люди, які залежні від болю", - сказав він.

  • Нагадаємо, згідно з так званим опитуванням президента України Володимира Зеленського, легалізацію канабісу у медичних цілях підтримують 65% українців.
  • Депутатська фракція "Голос" планувала зареєструвати у Верховній Раді проєкт закону про медичний канабіс. Згодом, депутати зареєстрували законопроєкт.
  • 25 січня активісти прийшли під Верховну Раду вимагати прийняття законопроєкту № 4553 щодо легалізації в Україні ліків з медичного канабісу.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати