НБУ зобов'язав банки друкувати договори великим шрифтом із зазначенням всіх умов


фото: НБУ
Національний банк України зобов'язав банки розкривати повну інформацію про фінансові послуги у договорах та друкувати їх великим шрифтом

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, регулятор встановив додаткові вимоги до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги. Йдеться про вимоги до договорів про споживчий кредит, вклад (депозит), а також відкриття та ведення поточного рахунку.

Так, банки будуть зобов'язані надавати у договорі повний опис послуги. Зокрема, у договорі вкладу (депозиту) банки повинні будуть вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін його дії тощо.

У договорі споживчого кредиту банк повинен вказувати вартість додаткових послуг, умови, за яких можлива зміна процентної ставки чи інших платежів. 

Тексти договорів при цьому мають бути викладені розміром не менше 11 друкарських пунктів.

В НБУ додали, що банкам також буде заборонено включати у договори недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду. Банкам також буде заборонено без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за договором послуги тощо.

"Головне завдання нових вимог - забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки банку та споживача, наслідки невиконання зобов'язань. Це своєю чергою сприятиме розумінню споживачем умов фінпослуги та його поміркованому рішенню про укладення договору", - підкреслили в НБУ.

Водночас, додали у регуляторі, нові вимоги не поширюватимуться на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту). Вони поширюються на договори, які безпосередньо підписує споживач, зокрема і на індивідуальну частину договорів приєднання про надання послуг. Водночас публічна частина договору не може суперечити індивідуальній частині договору, до якої встановлено вимоги.

У пресслужбі зазначили, що банки мають три місяці до 27 квітня для приведення своєї роботи у відповідність та розкриття повної інформації у договорах.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати