Портнов через суд зобов'язав Міносвіти переглянути підручники історії щодо подій Революції Гідності

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Міністерство освіти та науки переглянути підручники з історії щодо висвітлення подій Революції Гідності

Про це йдеться у рішенні суду від 21 січня. передає Hromadske.

Спершу заступник керівника адміністрації президента часів Януковича Портнов звернувся до Міносвіти з вимогою переглянути вісім підручників для 5-11 класів з історії України. Також він вимагав переглянути інші посібники та навчальні програми, в яких є опис подій 2013-2014 років та які рекомендувало або затвердило міністерство.

У рішенні йдеться про те, що МОН відхилив вимогу, Портнов звернувся до суду. Ексчиновник заявляє, що у підручниках історія з 2013 року викладається "однобічно, з вигадуванням фактів", а також "містить ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду"

Як приклад інформації, Портнов навів  підручник з історії України для 11 класу (автори B.C. Власов, C.B. Кульчицький):

"22 січня 2014 р., у День соборності України, снайпери "Беркута" застрелили на вулиці Грушевського п`ятьох активістів Євромайдану".

Портнов вказує, що автори однозначно стверджують, що саме правоохоронці вбили п'ятьох людей, хоча у Єдиному державному реєстру судових рішень немає вироків про те, що працівники "Беркуту" визнані винними у вбивстві активістів Євромайдану.

Суд встав на сторону Портнова і задовольнив його вимоги. Зокрема суд визнав протиправною бездіяльність Міносвіти, коли відомство відмовилося переглянути підручники. Також міністерство зобов'язали переглянути підручники для 5-11 класів, що вийшли друком у 2018-2019 роках. 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати