Пройде у п'ять етапів: Шмигаль розповів деталі програми вакцинації від COVID-19

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, як проходитиме кампанія з вакцинації від COVID-19

Про це Шмигаль сказав під час виступу у Верховній Раді, передає Еспресо. TV.

"Уряд має чіткий план проведення вакцинації, законтрактував необхідну кількість вакцин, які необхідні для того, щоб всі бажаючі отримали цю змогу, і підготували для цього необхідну логістичну інфраструктуру, аби розпочати вакцинацію населення вже в лютому", - сказав Шмигаль.

За його словами, план або дорожня карта вакцинації включає п'ять етапів. 

Так, у першу чергу вакцинуватимуть людей з критичним ризиком інфікування  - медпрацівників та персонал, який надає допомогу хворим на коронавірус, а також люди у будинках для людей похилого віку, військовослужбовці Операції об'єднаних сил (ООС), які знаходяться на передовій. Загалом, у рамках першого етапу планується вакцинувати 367 тис. людей.

Другий етап, за словами Шмигаля, передбачає вакцинацію людей з надзвичайно високим ризиком інфікування - соцпрацівників, людей старших 80 років. В рамках другого етапу планове охоплення щепленням складає 2 млн 540 тис. людей.

На третьому етапі вакцинуватимуть людей з високим ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки та безпеки життєдіяльності держави. До цієї категорії прем'єр відніс працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), поліція, СБУ, вчителів тощо. На цьому етапі планується охопити 7,2 млн людей.

Четвертий етап включає людей з високим рівнем інфікування - осіб від 60 років, дорослих із супутніми захворюваннями та інші категорії населення.

Наприкінці кампанії з вакцинації, на п'ятому етапі, вакцинуватимуть людей, які не входять до жодної з груп ризику.

"Загальна мета дорожньої карти - охоплення щонайменше 50% населення до кінця 2022 року", - зазначив Шмигаль. 

Він підкреслив, що Україна буде забезпечена вакцинами у ті строки, які було заплановано.

Серед джерел отримання вакцин Шмигаль назвав ініціативу COVAX в рамках якої Україна очікує отримати від 8 до 16 млн доз протягом року. 

"Україна вже подала всі необхідні документи для отримання вакцин так званої першої хвилі. До 1 лютого очікуємо рішення COVAX щодо включення до розподілу у рамках першої хвилі і в разі позитивного рішення отримаємо в лютому місяці від 100 до 200 тис. вакцин Pfizer/BionTech", - зазначив Шмигаль. 

Він додав, що крім Pfizer/BionTech у рамках ініціативи Україна зможе отримати вакцини AstraZeneca, NovaVax та Sanofi.

Крім того, Шмигаль нагадав, що україна уклала угоду на поставки вакцини Sinovac, 700 тис. доз якої очікуються через чотири тижні.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати