Зеленський мав би не продавати власний російськомовний продукт країні-агресору, а заохотити створювати продукт українською, - Княжицький

Народний депутат від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький заявив, що в Україні наразі призупинено роботу зі звільнення від російського впливу, розпочату після Революції Гідності

Про це Княжицький написав у Facebook.

"Робота з деколонізації України, яку ми почали після Революції Гідності, зараз зупинена. Деколонізація в першу чергу передбачає розвиток вільної української культури у діалозі з культурами європейських націй. Володимир Зеленський мав би зараз не продавати власний російськомовний продукт часів його шоуменства  країні-агресору, а заохотити пов'язані з ним структури створювати продукт українською і просувати його на європейські ринки. Це була б лінія поведінки гідна президента. Після зміни влади і повернення патріотичних сил потрібно буде не лише продовжити культурну деколонізацію, а й знайти способи ефективного культурного діалогу з Європою, який прокладе дорогу до більшої політичної, економічної і оборонної інтеграції", - написав Княжицький.

Нардеп також навів оприлюднену аналітичним центром Atlantic Council статтю, в якій йшлося про те, що упродовж 7 років після Революції Гідності в основі контрнаступу проти російської агресії було культурне відродження України.

"Це допомогло сформувати громадянську українську ідентичність і дозволило креативним індустріям країни вийти з десятиліть російського панування", - зазначила авторка статті Марина Песенті.

Княжицький наголосив на важливості того, що цю статтю оприлюднила організація, близька до чинної влади США.

"Важливо, що цей текст надруковано на сайті одного з впливових мозкових центрів , що наближені до Демократичної партії у США, яка отримала свого президента і більшість у палатах парламенту", - зазначив Княжицький.

Крім того, нардеп нагадав про повернення в Україну бібліотеки письменника Станіслава Вінценза та анонсував її презентацію у Львові.

"28 січня - 50-ті роковини від дня смерті великого європейського інтелектуала Станіслава Вінценза. Вінценз - автор епічного твору про українців і традиції Гуцульщини "На високій полонині". Нам вдалося повернути в Україну унікальну бібліотеку Вінценза не лише з його помітками на чудових книгах, а й з автографами Мілоша, Гедройця, Ерш і багатьох інших видатних постатей 20 століття. На початку лютого бібліотеку Вінценза ми представимо в Історичному музеї на площі Ринок у Львові, а потім вона стане доступною у бібліотеці УКУ центру Шептицького. Вінценз як ніхто інший розумів важливість культури для розвитку України. Саме він встановив перший пам'ятник Іванові Франку, на якому написано "Вірю в силу духу". "Кохай своє, шануй чуже" - цей вислів Станіслава Вінценза має стати гаслом розвитку нашої культурної ідентичності", - написав Княжицький.

«Протягом останніх семи років культурне відродження України було в основі контрнаступу проти російської агресії. Це...

Опубликовано Миколой Княжицьким Понедельник, 25 января 2021 г.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати