Немає жодних підстав вважати, що українські угорці схильні до сепаратизму, - Кулеба


фото: day.kyiv.ua
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що не бачить підстав підозрювати угорців на Закарпатті у сепаратизмі

Про це він сказав під час спільної пресконференції зі своїм угорським колегою Петером Сійярто під час його візиту до Києва, передає ЄП,

"Немає жодних підстав вважати, що українські угорці схильні до сепаратизму. Так само, немає жодних підстав вважати, що українська держава хоче завдати будь-якої шкоди українським угорцям Закарпаття", - наголосив Кулеба.

За його словами, головна перешкода для розвитку відносин - емоції та підозри. 

"Я категорично засуджую будь-які прояви неповаги до угорської громади в Україні і вважаю неприйнятною будь яку антиукраїнську риторику", - зазначив Кулеба.

Сіярто також запевнив, що наміру сепаратизму з боку угорців Закарпаття не існує.

"Звинувачення, пов'язані з сепаратизмом, не мають жодного сенсу", - сказав він.

  • 30 листопада СБУ прийшла з обшуками до благодійного фонду, пов'язаного з Угорщиною. В спецслужбі заявили, що перевіряють інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто негайно відреагував на обшуки: викликав посла України "на килим" та заявив, що поскаржиться на Україну на засіданні НАТО 1 грудня.
  • Також Служба безпеки України заявила, що перевіряє наявність ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, які виконали угорський гімн під час присяги.
  • 2 грудня Угорщина заявила, що обрані на Закарпатті депутати Сюртівської ОТГ під час присяги співали не гімн Угорщини, а "молитву угорців, якій декілька сотень років".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати