Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування корупції на Укрзалізниці


фото: 5.ua
Верховна Рада прийняла постанову про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) для перевірки та оцінки стану Укрзалізниці, а також розслідування фактів можливої бездіяльності або порушення законодавства органами управління компанії

Прийняття постанови підтримали 283 народних депутата.

У пояснювальній записці до проєкту постанови йдеться, що у 2019 році Укрзалізниця показала найгірші результати виробничої діяльності по всіх її напрямках. Зазначається, що різке погіршення виробничої дисципліни, стану безпеки руху поїздів відбувалося з початку 2017 року по теперішній час.

Автори законопроєкту зауважили, що у 2018-2019 роках було ухвалено ряд регламентних документів, які фактично вивели підприємство під керування іноземців, тоді як держава втратила можливість безпосереднього управління.

"Моніторинг систем керування аналогічними підприємствами у найбільших залізницях Європи показує, що на всіх подібних підприємствах збережено контроль за державою. Штучно створена ситуація по АТ «Українська залізниця» є неприпустимою", - вважають автори законопроєкту.

Крім того, зазначається, що із засобів масової інформації вбачається, що реформа Укрзалізниці не відбувається, економічні показники погіршуються, а ситуація з подоланням корупції не покращується.

"Є підстави вважати, що бездіяльність на непрофесіоналізм керівництва органів управління АТ "Українська залізниця" з 2017 року по теперішній час призвів до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників, що в свою чергу дає підстави вважати, що фінансові звіти є недостовірними, а підприємство має негативні фінансові показники та збитки цього стратегічного державного підприємства", - підкреслюється у пояснювальній записці.

Зважаючи на це, Верховна Рада підтримала створення Тимчасової слідчої комісії з питань перевірки та оцінки стану компанії, розслідування бездіяльності та порушень законодавства України органами управління Укрзалізниці, яка призвела до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати