Уряд надаватиме заробітчанам до 150 тис. грн на власний бізнес: які умови


фото: kmu.gov.ua
Кабінет міністрів затвердив проєкт закону про надання до 150 тис. грн заробітчанам на відкриття власної справи

Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, уряд схвалив проєкт закону щодо запровадження системи стимулюючих заходів для громадян, які працювали за кордоном та повернулися в Україну, спрямованих на підтримку їх підприємницької діяльності.

Так, право на отримання допомоги матимуть громадяни України, які мали оплачувану роботу за кордоном понад 1 року. Очікується, що розмір допомоги складатиме до 150 тис. грн. При цьому її розмір має бути пропорційним розміру інвестицій заявника. Тобто, учасник підтримки має інвестувати і власні кошти, зароблені за кордоном.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, така підтримка спрямована на те, щоб люди залишались в Україні та мали можливість відкривати або розвивати свій бізнес. 

Законопроєкт також передбачає, що фінансування програми для економічної реінтеграції трудових мігрантів залежатиме від їх страхового стажу. Так, громадяни України, які мають страховий стаж понад 10 років, зможуть отримати одноразову допомогу на безповоротній основі за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Водночас громадяни, які мають менший страховий стаж, зможуть отримати допомогу у формі безвідсоткової державної позики та мають повернути кошти протягом наступних 5 років.

Крім того, учасники програми зможуть отримати безоплатні консультації з питань організації підприємницької діяльності та пройти профільний навчальний курс по створенню бізнес-плану.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати