Бойко припускає, що облгаззбути не готувалися до ринку газу, тому не можуть запропонувати дешеве паливо

Облгаззбути до останнього думали, що ринку газу не буде, тому не закупили влітку газ за вигідними цінами

Таке припущення озвучила Тетяна Бойко, координаторка енергопрограм громадянської мережі “Опора”, в ефірі програми “Energo live” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.

“Станом на зараз вісім компаній заявили нижчу ціну, ніж 6,99. Постійно є 6-8 компаній, які пропонують ціни на 30-40% нижче. До речі, “Нафтогаз” традиційно четвертий-п’ятий, а зараз — другий по рейтингу. Я думаю, що це відбувається, тому що ці постачальники мають незначний обсяг — у них мало клієнтів”, — сказала Бойко.

Вона також озвучила причини того, чому інші постачальники не можуть конкурувати за допомогою ціни.

“Ані облгази, ані облгаззбути не готувалися до ринку. Я думаю, вони до останнього думали, що його не буде. Ті, хто готувалися, могли закупити газ влітку, чи принаймні домовитися, якщо це невеликі обсяги — вони могли його купувати у різних постачальників”, — зауважила експертка.

За її словами, це і призвело до того, що коли ціни на європейських хабах зросли, облгаззбутам знадобилися величезні обсяги дорогого газу, тож вони не можуть пропонувати низьких цін.

  • Кабінет міністрів встановив граничну фіксовану ціну на газ для населення у розмірі 6,99 грн, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час брифінгу.

  • Уряд планує перевести споживачів до “Нафтогазу”, якщо газзбути та інші постачальники не зможуть постачати паливо по 6,99 грн за кубометр. Це дозволить “Нафтогазу” розширити клієнтську базу, прогнозує Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій.

Все по темі

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати