Нацрада перевірить телеканал "НАШ" через заклики до агресивних дій та розпалювання нацворожнечі

Національна рада призначила телеканалу "НАШ" перевірку через трансляцію у передачі "Марафон" інтерв’ю з Оленою Бондаренко, в якій прозвучали заяви, що мають ознаки заклику до агресивних дій та елементи пропаганди розпалювання ворожнечі

Про це повідомляє пресслужба Нацради.

"Національна рада, розглянувши звернення Служби безпеки України, 28 січня призначила ТОВ "НАШ 365" (супутниковий телеканал "НАШ"), м. Київ, позапланову безвиїзну перевірку через трансляцію 15.01.2021 у передачі "Марафон" інтерв’ю з Оленою Бондаренко. Висловлювання, що прозвучали того дня в ефірі, мають ознаки прихованого заклику до агресивних дій, елементи пропаганди розпалювання національної ворожнечі та ненависті", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в передачі обговорювали ситуацію на сході України, і гостя програми висловилася про військових Збройних Сил України.

"Її слова були провокаційними, образливими і дискримінаційними. Також О. Бондаренко заперечувала участь у збройному конфлікті на Донбасі збройних сил Російської Федерації і не згадувала про дії незаконних збройних формувань", - йдеться в повідомленні.

У Нацраді зауважили, що працівники телеканалу "не намагалися збалансувати однобічність і упередженість висловленої позиції, телерадіоорганізація не надала альтернативної точки зору з питання, яке є актуальним і чутливим для національної безпеки України, забезпечення прав та свобод громадян України".

"Реакція ведучих програми була спрямована не на припинення правопорушення, а вдаваною, лише для того, щоб показати, що певна реакція була: "Ви знаєте нашу цікаву передісторію стосунків з Нацрадою телебачення і радіомовлення, я змушений зробити це застереження – те, що Ви щойно сказали, є, безумовно, Вашою думкою. Бо, як пишуть, прозвучало в ефірі те-то те-то, а ведучі на це не відреагували. От ми і відреагували", - йдеться в повідомленні.

Так, перевірка телеканалу планують провести в період із 12 лютого 2021 року по 25 лютого 2021 року.

Перевірка стосуватиметься дотримання ТОВ "НАШ 365" вимог абзацу четвертого частини другої статті 6, пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а також частини першої статті 28 Закону України "Про інформацію".

  • Нагадаємо, Нацрада звернулася до СБУ через заяву колишньої соратниці Віктора Януковича Ганни Герман на телеканалі ZIK, де вона звинуватила учасників Революції гідності у вчиненні державного перевороту.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати