Правоохоронці запідозрили ОГХК у підробці документів для зняття арешту з продукції


фото: gmk.center
Офіс генерального прокурора запідозрив Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГКХ) у підробці документів для зняття арешту з продукції

Про це пише Мінпром.

За інформацією ЗМІ, Дзержинський райсуд Кривого Рогу 29 січня повторно розгляне клопотання компанії Trimmco Ade Pte Ltd., яку пов'язують з бізнесменом Віталієм Кучуком, у якій трейдер просить скасувати арешт рутилу ОГХК у порту Одеси, надавши нову обставину - додаткову угоду до контракту, про що йдеться у довідці Офісу генерального прокурора, якою володіє видання.

Зазначається, що аби зняти арешт, IMMCO має намір надати суду додаткову угоду від 31 грудня 2020 року до контракту від 29 жовтня 2020, яким передбачена зміна умов оплати товару: вона наступає у момент завантаження поставленої партії товару на судно у порту "Одеса".

"Правоохоронцями встановлено, що ця додугода ІММСО з ОГХК є підробленою, підписаною заднім числом, аби запобігти покарання за нанесений збиток ОГХК", - повідомило видання.

"Згадана угода є підробленрю і не пройшла процедуру реєстрації контрактів ВЕД у Державній митній службі України", - йдеться у поясненні правоохоронців.

У виданні нагадали, що ІММСГ завершила вивозити рутил ОГХК в об'ємі 5,6 тис. тонн 14 грудня 2020 року, але не оплатила її державній компанії по закінченню 30 днів, як того вимагало колишнє доповнення до контракту. Крім того, за даними правоохоронців, ІММСО планувала перепродати рутил ще одному посередникові - японській компанії Advanced Material Japan Corporation, у результаті чого ОГХК недоотримає на кожній тонні рутилу не менше $500, а збиток компанії від контракту складе близько $3 млн.

Це стало приводом для правоохоронних органів у день закінчення строку оплати за контрактом - 14 січня, арештувати рутил на складах порту і провести обшуки в офісі ОГХК і на Вільногірському філіалі. Таким чином, сторони не встигли завантажити товар на судно у порту Одеси і вивезти його.

При цьому керівництво ОГХК та ІММСО підозрюють у змові і нанесенні збитків держпідприємству у розмірі $6 млн.

Це буде третя спроба IMMCO розблокувати продукцію ОГХК в суді, не сплативши її.

Суд першої інстанції - Дзержинський райсуд Кривого Рогу, а також Дніпровський апеляційний суд відмовили компанії IMMCO у скасуванні арешту, посилаючись на те, що товар все ще не сплачено державному підприємству.

Силовики наполягають на тому, що організована злочинна група у складі заступника менеджменту ФДМ і ОГХК вишукують заходи щодо винесення суддею неправомірного рішення про зняття арешту з майна держкомпанії з метою його привласнення, чинячи тиск на суддю Дзержинського райсуду. Ситуацією навколо контракту ОГХК з IMMCO також зацікавилися НАБУ і ДБР.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати