Суспільство має дійти згоди щодо пам'ятника Щорсу у Києві, - Дробович


фото: kyivpastfuture
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович заявив, що суспільство має дійти згоди у питаннях вшанування історичних особистостей через встановлення пам'ятників

Про це він заявив на пресконференції, повідомляє Укрінформ.

"Наприклад, багато киян були проти радянської влади, але їх розстрілювали. От Щорс, що стоїть на бульварі (йдеться про пам'ятник на бульварі Шевченка у Києві - ред.), був комендантом міста. А в Маріїнському парку розстрілювали і ховали людей – за те, що вони не хотіли з цими голодранцями будувати країну, вони хотіли жити по-іншому. Але з ними говорили в спосіб червоного терору. І пам’ятник Щорсу стоїть. З одного боку, витвір мистецтва - ми цивілізована країна, ми шануємо пам’ятки мистецтва. Але, з іншого боку, де ж справедливість? Людина розстрілювала киян, які були незгодні, - і це був їх метод ведення переговорів" - зазначив Дробович.

Він визнав, що питання непросте. "Є люди, які мають сентимент до радянської влади, вони не можуть змиритись. Питання гостре", - сказав історик.

За його словами, для того й існують інституції, як Український інститут національної пам’яті, - щоб спонукати до діалогу на складні теми і знаходити відповіді.

"Бо якщо ми їх не знаходимо, пересваримось між собою і знову якась тоталітарна машина стане головною над нами і буде нас масово вбивати", - наголосив голова УІНП.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

Все по темі

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати