У МОН заявили, що не мають повноважень звільнити відому антиукраїнськими заявами професорку Більченко

В міністерстві освіти і науки зазначили, що виключні повноваження на звільнення професорки має лише ректор університету

Про це йдеться в офіційній відповіді МОН на запит "Радіо Свобода".

"Відповідно до частини третьої статті 34 Закону України «Про вищу освіту» призначення та звільнення з посади працівників, вирішення інших кадрових питань належить до виключної компетенції керівника закладу вищої освіти", – пояснили в міністерстві освіти і науки.

Раніше сама Більченко написала, що після розмови з ректором закладу, той запевнив її, що не звільнить із НПУ.

Водночас, за даними Depo.ua звільнення професорки Більченко з ініціативи профспілки розгляне вчена рада закладу.

Читайте також: "Особиста ініціатива, схоже, з деструктивною метою": Кремінь прокоментував заяви професорки Більченко про "фашизм" у мовному законі

""Висловлювання зустріли рішуче несприйняття з боку керівництва університету, студентського загалу та професорсько-викладацького складу університету, які у соціальних мережах рішуче засудили такі висловлювання, як антиукраїнські й антинародні, такі, що йдуть врозріз з моральними принципами та переконаннями колективу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова", – йдеться у заяві профспілки НПУ імені Драгоманова.

"За результатами обговорення та розгляду планується проведення слухання цього питання на засіданні Вченої ради університету", – додав голова профспілки університету Іван Горбачук.

  • Нагадаємо, після посилення з 16 січня 2021 року дії закону про захист державної мови Більченко оприлюднила у Facebook серію заяв, де, зокрема, назвала Україну "онкохворою американською колонією" та "тоталітарною країною", де нібито панують "вуличні етнорадикали" й "фашизм". При цьому на окупованих територіях та в РФ жодних ознак тоталітаризму, політичних репресій й обмежень прав і свобод людини й громадянина вона не вбачає.
  • Пізніше з'явилися свідчення того, що подібні речі професорка розповідає й на лекціях.
  • У відкритому доступі є відеозаписи з її виступами на тему "громадянської війни" в Україні, які вона мала в Одеській юридичній академії, а також на телеканалах екс-"регіонала" Клименка й терористичної організації "ДНР". Від своїх слів Євгенія Більченко наразі не відмовляється.
  • Викладачі й студенти університету Драгоманова відреагували на неоднозначні висловлювання професорки культурології цього вишу Євгенії Більченко щодо української мови.
  • Міністерство освіти і науки України відреагувало на ситуацію щодо висловлювань про державну мову викладачки Національного педагогічного університету імені Драгоманова Євгенії Більченко.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати