Вінценз повертається: унікальна бібліотека письменника буде доступною для дослідників у Львові

Бібліотека Станіслава Вінценза стане доступною для українських студентів та дослідників – її розмістять в Українському католицькому університеті

Сьогодні, 28 січня – 50-ті роковини смерті великого письменника і гуманіста Станіслава Вінценза. Відтак у центрі Львова найближчими днями планують відкрити виставку Станіслава Вінценза, базовану на його бібліотеці. Опісля бібліотека "переїде" в УКУ. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив народний депутат з фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький, передає "Еспресо.Захід".  

"Вінценз повернеться не просто у Львів, він повернеться в центр міста. Тому що на його бібліотеку люди зможуть подивитися просто на площі Ринок, зайшовши в Італійський дворик будинку Корнякта, піднявшись на другий поверх у прекрасний величний зал, з вікон якого видно серце місто Лева. А згодом бібліотека Вінценза стане доступною для українських студентів і дослідників. І не лише українських, а й для студентів і дослідників з усього світу. Тому що вона буде відкритою для огляду, для роботи, для опрацювань у найкращому українському вищому навчальному закладі – Українському католицькому університеті", – зазначив Микола Княжицький.

За словами політика, наше завдання у дні, коли згадуємо Станіслава Вінценза, через 50 років після його смерті, зробити все, щоб він став справжнім великим відкриттям для українців, поляків і європейців – людей усього світу. "Тому що людина такого масштабу особистості і такого масштабу любові народжується один раз", – додав депутат.

Микола Княжицький каже, що хоч Вінценз і був польським письменником, але хороші слова про нього можуть сказати і українці, і євреї, і вірмени. "Вінценз, як і Чеслав Мілош, був одним з ідеологів родинної Європи. Його Європа – це були Карпати. Куди б потім не закидала його доля, зупинявся він в Угорщині чи в Німеччині, у Франції чи Швейцарії, він завжди жив Карпатами й Гуцульщиною", – зазначив політик.

Княжицький переконаний, що саме за такими персоналіми майбутнє. "Ми, згадуючи, в роковини його смерті творчість Станіслава, його погляди, його цінності, повинні зробити все, щоб вони стали відкритими для майбутніх поколінь", – резюмує нардеп.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал