Продаж "Мотор-Січі": Україна приєдналась до санкцій США проти китайської компанії Skyrizon
28 січня Україна наклала обмежувальні заходи на групу китайських компаній Skyrizon, що намагалася придбати стратегічне українське підприємство "Мотор-Січ"
Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на додатки до указу президента Володимира Зеленського №29/2021.
Під санкції потрапили Hong Kong Skyrizon Holdings Limited, Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd та Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd" (Пекін, КНР). Також під санкції потрапила компанія "Skyrizon Aircraft Holdings Limited" (Британські Віргінські острови).
На громадянина КНР бізнесмена та бенефіціара Beijing Skyrizon Ван Цзіна також запровадили обмежувальні заходи строком на 3 роки.
Згідно з додатком 1 рішення РНБО, застосовано обмежувальні заходи терміном на три роки до громадянина Китайської Народної Республіки Ван Цзіна, 24.12.1972 року народження.
Україна блокувала активи Ван Цзіна – тимчасове обмежила право бізнесмена користуватися та розпоряджатися належним йому майном. Також ддо переліку санкцій щодо китайця належать:
- обмеження торговельних операцій;
- обмеження, часткового чи повного припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
- запобігання виведенню капіталів за межі України;
- повна заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з законом України “Про санкції”;
- відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в'їзду на територію України;
- заборона здійснення концентрацій суб'єктів господарювання.
Згідно з додатком 2 обмежувальні заходи також на три роки застосовано до компаній "Skyrizon Aircraft Holdings Limited" (Британські Віргінські острови), "Hong Kong Skyrizon Holdings Limited" (Гонконг, КНР), "Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd" (Пекін, КНР) та "Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd" (Пекін, КНР).
До компаній застосовано:
- блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
- обмеження торговельних операцій;
- обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
- запобігання виведенню капіталів за межі України;
- повну заборону вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з законом про санкції;
- заборону збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, у яких резидент іноземної держави, іноземна держава, юридична особа, учасником якої є нерезидент або іноземна держава, володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або має вплив на управління юридичною особою чи її діяльність;
- анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів чи угод;
- заборону здійснення концентрацій суб'єктів господарювання.
Нагадаємо, "Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до більше ніж 100 країн світу.
- На початку серпня група DCH домовилася з китайською Skyrizon Aircraft Holdings Limited щодо розвитку запорізької компанії "Мотор Січ".
- Згодом "Дочка" Beijing Skyrizon і DCH Group подали заяву до АМКУ щодо купівлі "Мотор Січі", яку вона раніше подавала спільно з Укроборонпромом.
- На початку вересня АМКУ повернув заявку DCH щодо придбання акцій "Мотор Січі".
- DCH (Development Construction Holding) - фінансово-промислова група, президентом якої є бізнесмен Олександр Ярославський. Група володіє активами у видобувній, транспортній та будівельній сферах.
- 18 грудня президент фінансово-промислової групи DCH Олександр Ярославський заявив, що його викликають до СБУ в якості свідка у справі "Мотор Січі"
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо
- Актуальне
- Важливе