Пам’ятна дошка у Перемишлі заважала містянам націоналістичних поглядів, – польська журналістка Хруслінська

Пам’ятна дошка у польському місті Перемишль, присвячена польській борчині за незалежність Вінценті Тарнавській, американській психоаналітикині Гелені Дойч та українській художниці Олені Кульчицькій, заважала містянам, які дотримуються націоналістичних поглядів

Про це повідомила польська журналістка, активна діячка польсько-українського діалогу Ізабелла Хруслінська у Великому ефірі Василя Зими на Еспресо.TV.

 "Проблемою, звісно, було прізвище Кульчицької, але не тому, що вона мала в минулому комуністичний епізод, а тому що, я кажу, як я це інтерпретую, як знаю, що відбувається від 2016-го року в Перемишлі, що відбувалося також в 1990-х рр. Вона не мала цього епізоду комуністичного у своїй біографії. То було інше. Йшлося про те, що українське прізвище заважає частині містян, які дотримуються спрямування польського націоналізму й націоналістичних осередків, які активно діють у Перемишлі не лише зараз. Але від 2015-го року вони мають добрий вітер для цього” – зазначила Хруслінська.

Журналістка зазначила, що розміщення пам’ятної дошки було в рамках мистецького проєкту, як ознака того, що Перемишль є багатокультурним містом, і ці 3 національності – українці, євреї і поляки – є важливими для містян.

“Тому є три ці жінки і цей напис, який був на будинку, віддзеркалював те, що цей будинок є мікрокосмосом багатокультурної Галичини. Тобто ця ідея – створення дошки – публічно мала показати, що це місто поляків, українців, євреїв і, звісно ж, інших національностей, бо воно має таку традицію, таку історію, – додала діячка.

Хруслінська зауважила, що націоналістично спрямованим громадянам Перемишля заважала навіть закрита пам’ятна дошка, яка була присвячена ознаці багатокультурності міста. 

Нагадаємо, у Перемишлі розбили пам’ятну дошку, зокрема, присвячену українській художниці Олені Кульчицькій.