Ув'язнення Навального - не привід забороняти Північний Потік-2, - лідер німецьких християнських демократів Лашет

Потенційний канцлер ФРН Армін Лашет підтримав будівництво російського газогону Північний Потік-2

Про це очільник Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив у коментарі Reuters.

"Німеччина не повинна відмовлятися від підтримки запланованого трубопроводу "Північний потік-2" з Росії через репресії щодо кремлівського "критика" Олексія Навального, оскільки "моралізаторство" не є зовнішньою політикою, - сказав Лашет журналістам.

Армін Лашет у січні став новим главою Християнсько-демократичнгої союзу (ХДС) - партії канцлера Ангели Меркель. Він стверджує, що в дипломатії важливі як цінності, так і інтереси.

"Але моралізаторські почуття та внутрішні гасла не є зовнішньою політикою", - зауважив він.

Читайте також: У Держдепі США назвали "Північний потік-2" загрозою трансатлантичній безпеці

Армін Лашет єпрем'єр-міністром німецької землі Північний Рейн-Вестфалія. Очоливши партію після внутрішньопартійного голосування він став одною з найімовірніших персон, що можуть стати новим канцлером ФРН.

Обрання Лашета на посаду голови ХДС робить його лідером на посаді канцлера Меркель, яка після 15 років перебування на посаді заявила, що не буде претендувати на п'ятий термін після вересневих виборів.

Читайте також: Адміністрація Байдена запропонувала Німеччині умови для зняття санкцій з "Північного потоку-2", - ЗМІ

На пряме запитання, чи має Німеччина змінити курс і відмовитись від газопроводу "Північний потік-2", Лашет відповів:

"Протягом 50 років, навіть в агресивні часи "холодної війни", Німеччина купувала газ у Радянського Союзу, а тепер у Росії. Уряд Німеччини дотримується правильного курсу".

Питання санкцій щодо Північного Потоку-2 гостро стоїть у країні. Так потенційний союзник по коаліції ХДС - партія "Зелені" - послідовно виступає проти газопроводу.

Сам Лашет підкреслює, що він критикував напад на Навального та його ув'язнення, а також підтримував санкції Європейського Союзу проти Росії через українську кризу.

"Ми повинні гарантувати геополітичні інтереси України та забезпечити наше енергопостачання за допомогою цього проєкту приватного сектору", - сказав він.