СБУ знову побувала на ArcellorMittal Кривий Ріг з перевіркою

Служба безпеки України провела перевірки на гірничо-збагачувальному виробництві ArcellorMittal Кривий Ріг

Про це повідомила пресслужба Arcellor Mittal Кривий Ріг.

"Вчора, 8 лютого, співробітники Служби безпеки України повернулися на підприємство для перевірки гірничо-збагачувального виробництва. Як законослухняний та відповідальний бізнес "ArcelorMittal Кривий Ріг" завжди активно співпрацює з усіма правоохоронними органами, впродовж останніх двох років - особливо тісно", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що раніше правоохоронці вже інспектували об'єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, знайомились з документацією підприємства. Цього разу, за інформацією компанії, візит заплановано до гірничого департаменту підприємства у зв'язку з можливим ухиленням від сплати податків і заниженням рентних платежів у 2015-2019 роках.

Зазначається, що 9 лютого СБУ планують продовжити слідчі дії та зробити огляд території кар'єрів підприємства з відбором зразків сировини. 

"Компанія категорично відкидає необґрунтовані звинувачення, вважаючи справу неправомірною, а підхід регуляторів до бізнесу - очевидно вибірковим", - підкреслили у пресслужбі.

У пресслужбі нагадали, що восени 2020 року СБУ вже провела на підприємстві слідчі дії на підставі рішення Шевченківського райсуду, пов'язані з податковими платежами. Так, у 2019 році Офіс великих платників податків здійснив планову перевірку підприємства щодо дотримання податкового законодавства за попередні чотири роки після якої податкові зобов'язання підприємства було збільшено на 7,9 млрд грн. При цьому одне з найбільших нарахувань підприємство отримало відносно рентної плати за користування надрами.

Компанія оскаржила отримані рішення у Державну податкову службу. Після розгляду скарги донараховані зобов'язання були частково скасовані.

Частину нескасованих донарахувань ArcellorMittal Кривий Ріг оскаржує у суді. У компанії вважають, що, оскільки такі податкові зобов'язання є неузгодженими, підприємство не може бути притягнуто до відповідальності за нібито ухилення від їх сплати. Такі дії, зазначили в пресслужбі, прямо порушують принципи оподаткування в Україні, зокрема, презумпцію правомірності дій платника.

У грудні 2020 року в Україні скасовано карантинний мораторій на перевірки бізнесу. Очікувано, що окрім слідчих дій, які почастішали у компаніях, зростуть й позапланові перевірки контролюючих органів. Після безпрецедентного 2020 року, забезпечивши сплату податків і зборів у повному обсязі, стабільну роботу та збереження власного персоналу, великий український бізнес ризикує увійти у нову зону «турбулентності", створену державними органами влади. Ми вбачаємо у цьому підтвердження того, що обіцяне покращення інвестиційного клімату так і не відбулося", - підкреслили у пресслужбі.

У компанії додали, що продовжують стежити за розвитком подій та готові інформувати про тиск, який "не слабшає та нарощується щорічно".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb