"Мусить чинитися спротив пропаганді": нардеп Лозинский заявив, що заборони російських ЗМІ і санкцій проти каналів Медведчука недостатньо

Народний депутат України від "Голосу" Роман Лозинський заявив, що його фракція підтримає законопроєкт народного депутата від фракції "Європейська солідарність" Миколи Княжицького про фінансову прозорість мовників, якщо його винесуть на голосування

Про це Лозинський сказав у ефірі програми "Головне" на телеканалі "Еспресо".

"Ми маємо розуміти, що боротьба з пропагандою, боротьба з фейками та впливом (Російської Федерації. - ред.) через інформаційні канали передбачає багато кроків. І те, що зараз заборонили російські ЗМІ, що у нас ввели санкції проти каналів Медведчука, цього, зрозуміло, недостатньо", - сказав Лозинський.

Нардеп підтримав ініціативу про оприлюднення імен власників медіаресурсів і наголосив на необхідності спротиву російській пропаганді.

"Розголошення імен власників (бенефіціарів) - абсолютно правильний крок. Подібні кроки ми з фракцією "Голос" підтримували раніше і надалі будемо підтримувати, але на цьому не потрібно зупинятися. Для того, щоб повертати Крим, повертати окуповані території, мусить чинитися великий спротив тій пропаганді, яка є на цих територіях. Повинна провадитися велика безпекова політика країни. На превеликий жаль, довший час ми не бачили від президента Зеленського конкретних кроків. Коли у травні минулого року з ініціативи "Голосу" продовжили санкції щодо соцмереж ВКонтакте, mail.ru, Однокласники і т. д., президент Зеленський довго опирався і це рішення давалося дуже нелегко. Тому боротьба триває. Багато кроків ще треба зробити, і цей закон - один із таких кроків", - сказав Лозинський.

На думку народної депутатки України від фракції "Європейська Солідарність" Ірини Фріз, якщо до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" внести зміни, запроповані нардепом Миколою Княжицьким, це посприяє очищенню українського медіапростору від російської пропаганди.

"Закон, який допомагає розкрити власників або вийти на тих людей, які мають безпосередній вплив на редакційну політику каналу, безумовно, є таким, що буде сприяти роботі Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яка здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства. Тож розглянути цей законопроєкт потрібно якомога скоріше", - наголосила в ефірі програми "Головне" народна депутатка Фріз.

Раніше нардеп Микола Княжицький повідомив, що його законопроєкт №2072 лежить без руху у Верховній Раді з перших днів ІХ скликання, тобто ще з 5 вересня 2019 року.

"Цей законопроєкт - це дієвий механізм встановлення реального контролю суспільства за діяльністю ЗМІ, джерелами походження коштів на їхнє утримання. На жаль, олігархічна модель розвитку українського ТБ передбачає також і вплив "телевізійних олігархів" на політичну владу. Як наслідок, законопроєкт так жодного разу і не був внесений на розгляд парламенту", - сказав Микола Княжицький.

Нардеп також нагадав про можливі ризики подальшого поширення проросійської пропаганди.

"Ворожа пропаганда може переміститися з трьох "каналів Медведчука" на інші, не закриті канали, де той же Медведчук є серед опосередкованих співвласників або канали, що ведуть ворожу пропаганду і теж контролюються через фінансування агресора, але не увійшли до санкційного списку", - сказав Княжицький.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb