Порошенко: підтримую рішення РНБО щодо санкцій проти Медведчука і закликаю парламент ухвалити закон про відповідальність колаборантів


фото: eurosolidarity.org
Підтримую рішення РНБО і оприлюднений Указ президента про застосування санкцій щодо Медведчука як політичне рішення, яке відповідає національним інтересам. Високо оцінюю роботу спецслужб, яким вдалося зібрати докази протиправних дій зазначених підсанкційних осіб і дати підстави для важливих ухвал Ради нацбезпеки та оборони

Про це заявив п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Очікую від СБУ та ГПУ негайних процесуальних дій щодо народних депутатів, які потрапили під санкції, а саме - подання до суду щодо обрання запобіжного заходу, який не може бути іншим, ніж арешт", - сказав він.

Він закликав народних депутатів президентської фракції "Слуга народу" та інші політичні сили розглянути як першочергові законопроєкти про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, і законопроєкт щодо недопущення поширення в Україні тез російської пропаганди на кшталт тези про нібито громадянську війну.

"Це дозволить зупиняти антиукраїнську діяльність не лише окремих політиків. але й політичних партій на кшталт ОПЗЖ.Звертаюся до Нацради позбавити ліцензії телеканал "Наш", який став головним рупором російської пропаганди після закриття каналів Козака-Медведчука", - сказав Порошенко.

Він висловив, жаль з приводу того, що рішення щодо Медведчука Офіс президента супроводжує брудною кампанію проти нього особисто, поширюючи фейки, які не мають нічого спільного з реальністю.

"Доручаю адвокатам підготувати правову основу для позовів проти тих, хто поширює брехню та дезінформацію щодо мого ставлення особисто до Медведчука та ОПЗЖ", - заявив п'ятий президент.

Він нагадав, що потужним бізнесменом Віктор Медведчук став ще за президентства Кравчука, а у велику політику повернувся за президентства Зеленського на дострокових парламентських виборах 2019 року і місцевих 2020-го.

"Раджу не забувати, що нове керівництво Генеральної прокуратури спустило «на гальмах» кримінальну справу проти Медведчука за статтею "державна зрада", яку на початку 2019 року тодішня ГПУ порушила за заявою Ради національної безпеки та оборони. Тішу себе надією, що перші і поки що єдині за два роки державницькі рішення цієї влади віщують її поступовий відхід від хибної політики "какая разница" і від курсу на умиротворення агресора". - підсумував Порошенко.

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати