НБУ зобов'язав банки обслуговувати жителів Криму без довідки ВПО


фото: НБУ
Національний банк України (НБУ) зобов'язав банки обслуговувати жителів Криму без довідки внутрішньо переміщеної особи

Про це йдеться у роз'ясненні на сайті НБУ.

"Відсутність довідки внутрішньо переміщеної особи не є підставою для відмови в банківському обслуговуванні жителям Автономної Республіки Крим і міста Севастополя", - зазначається у тексті роз'яснення.

Крім того, регулятор рекомендував банкам переглянути внутрішні документи з питань фінансового моніторингу для уникнення таких випадків.

В НБУ також зауважили, що згідно з валютним законодавством України, фізичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які мають постійне місце проживання на території АР Крим і міста Севастополя, є резидентами України. Вимоги валютного законодавства та законодавства у сфері фінансового моніторингу не містять виключень та особливостей щодо таких осіб та не передбачають обов'язкового отримання довідки ВПО для визначення статусу резидента та встановлення відомостей про проживання або місце перебування особи.

Крім того, у роз'ясненні НБУ наголосив на неприпустимості дискримінації жителів Криму та міста Севастополя під час банківського обслуговування, а також необхідності надання повного доступу до фінансових продуктів і сервісів усіх громадян України, які проводять звичайні фінансові операції, щодо яких у банків відсутні підозри.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати